به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام و المسلمین عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در حج و زیارت درباره سه شرطی که باید عربستان اجرایی شود اظهار کرد: سه شرط ایران برای برقرار شدن دوباره حج عمره به اقتدار کشور ما برمی گردد.

اخبار اجتماعی- نماینده ولی فقیه در حج و زیارت در ادامه بیان کرد: کشوری نیستیم که به اقتدار کشورمان و کرامت زائر بی توجه باشیم و دولت عربستان مجبور است برای برخورداری از سفر زائر به کشور به این شرایط تن دهد.

نواب در ادامه بیان کرد: برخی از هتل دارن می‌گویند اگر زائر ایرانی باشد هتل را اجاره می‌دهیم و اگر نباشد حاضریم هتل خالی باشد که این امر برمی گردد به نوع تعامل ایرانیان و کرامت زائران ایرانی.

حجاج امسال از ارز همراه راضی نبودند

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت در ادامه بیان کرد: حجاج امسال از ارز همراه راضی نبودند و معترض بودند که گران‌تر از بازار آزاد تمام شده است.

معترض به وضعیت بهداشتی هستیم

وی در ادامه درباره اعتراض زائران به مسائل بهداشتی گفت: علاوه بر زائران خودمان معترض به وضعیت بهداشتی هستیم و اگر اجازه دهند که سرویس بهداشتی در منا در اختیار ایران بگذارند تا چند طبقه بسازیم برای رعایت مسائل بهداشتی بسیار بهتر است این مورد را از وزیر حج عربستان درخواست کرده ایم چرا که زائر باید هم استراحت کند هم عبادت وقتی جا کم باشد نمی‌تواند استراحت کند و وقتی نتواند استراحت کند نمی‌تواند عبادت کند.

عبدالفتاح نواب در ادامه بیان کرد: همچنین باید سرویس بهداشتی‌ها دو طبقه باشد و تعداد نیز بیشتر شود و در سقف سرویس‌های بهداشتی برای «حلق» جایی را ایجاد کنند، چون کسانی که می‌خواهند سرشان را بتراشند و آن را بشورند جای کافی وجود ندارد و باید نظارت و بهداشت بهتر رعایت شود که از عربستان این امر را درخواست کردیم.