به گزارش افکارنیوز،

با گذشت سه سال از فعالیت مدیریت شهری جدید تهران شاهد توقف بسیاری از پروژه‌های شهری تهران  هستیم و بیشتر پروژهای که در سال‌های اخیر افتتاح می‌شود مربوط به مدیریت سابق شهری تهران است که کلید استارت آن روشن شد.

اخبار اجتماعی- پیروز حناچی، شهردار تهران امروز در توئیتی از افتتاح ایستگاه تقاطعی میدان امام حسین (ع) با بهره‌گیری از تجهیزات کامل ایمنی در محل تلاقی خطوط ۲ و ۶ مترو خبر داد. به گفته شهردار تهران با افتتاح این پروژه و با بهره‌برداری از ۱۴ سامانه جدید هواساز میان‌تونلی ضمن افزایش ایمنی مترو، سرفاصله خطوط ۶، ۴، ۲، ۱ و ۷ کاهش می‌یابد و با همین آهنگ در مسیر توسعه مترو پیش خواهیم رفت.

با نگاهی به سایت معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران شاهد این هستیم که بیشتر پروژه‌های که در دست افتتاح است مربوط به مدیریت سابق شهر تهران است. در طول سه سال هیچ پروژه جدیدی به بهره برداری نرسیده است و مدیریت شهری تهران نبود بودجه شهرداری تهران را بهانه می‌کند.

مهدی، چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران با انتقاد از توقف پروژه‌های شهر تهران گفته است: «در حال حاضر تهران شهر خوابیده‌ای است و همه چیز در آن متوقف شده به غیر از خدمات شهری آن هم در حد معمول، از نظر فرهنگی، عمرانی، اجتماعی و شهرسازی حرکتی در شهر تهران نمی‌بینیم و حتی عقب‌گرد هم داشته‌ایم.»

اما طی بررسی این پروژه‌های که در سایت معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران ثبت شده است بیش از 90 درصد شروع پروژه‌ها مربوط به پیش از سال 96 است و بیشتر افتتاح این پروژه‌ها مربوط به بعد از سال 97 است و حتی معاونت فنی و عمرانی شهرداری در اقدامی عجیب از افتتاح پروژه‌ای که هنوز زمان آن نرسیده است یعنی در سال 1400 هم خبر داده است.

3

با نگاهی به پروژه‌های «شاخص مدیریت سابق شهری تهران» از جمله زیرگذر تقاطع استاد معین و آزادی، بزرگراه شهید نجفی رستگار، تقاطع غیرهمسطح چمران و جلال آل احمد و احداث بزرگراه 76 متری سعیدآباد می‌توان زمان شروع این پروژه‌ها و افتتاح آن را در سایت معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران مشاهده کرد. بیشتر پروژه‌های شاخص شهرداری که در سال جاری افتتاح شده‌اند مربوط به دوران مدیریت سابق شهرداری تهران است.

4

پیروز حناچی، شهردار تهران امروز در حالی خبر از افتتاح پروژه‌های عمرانی گسترش حمل و نقل را می‌دهد که چند وقت گذشته اعلام کرده بود که «تهران به شهر سواره‌ها تبدیل شده است» این گفته شهردار تهران در حالی مطرح می‌شود که پرویز سروری، عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به ایجاد سونامی بحران مدیریتی در تهران می‌گوید: «شهرداری تهران در این چند سال نه‌تنها پروژه جدیدی کلید نزده است بلکه پروژه‌های کامل‌شده که کارآیی آن‌ها به اثبات و به بهره‌برداری رسیده بود را متوقف و مردم را از خدمات‌دهی آن محروم کرده است.»

این عضو سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: «از هنرهای مدیریتی اعضای شورای شهر این است که نه‌تنها پروژه جدیدی را کلید نزدند بلکه پروژه‌های قبلی را متوقف کردند و وضعیت غیر قابل قبولی را در شهر حاکم کرده‌اند, وضعیتی که در آینده‌ای نه‌چندان دور می‌تواند منجر به تولید سونامی نگران کننده در تهران منجر شود.»