به گزارش افکارنیوز،

 دکتر احمد باقری‌مقدم، رییس هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان اظهار داشت: اگر پیاده‌روی در طول روز بیش از یک ساعت و شدت متوسطی داشته باشد که باعث افزایش ضربان قلب شود، می‌تواند در چربی‌سوزی موثر باشد.

اخبار اجتماعیوی گفت: کاهش وزن بیش از یک کیلوگرم در هفته با انجام ورزش‌های هوازی نشان‌دهنده تاثیر این ورزش‌ها خواهد بود، اما کاهش وزن زیاد در هفته معمولا نشانه از دست دادن آب و عضلات بدن است و به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

این متخصص پزشکی ورزشی خاطرنشان کرد: آنچه باعث می‌شود چربی‌ها بسوزند، حرکت‌های تکرارشونده عضلات بزرگ بدن با یک شدت متوسط است به طوری که فرد نه به نفس‌نفس بیفتد و خسته شود و نه خیلی کند باشد که تاثیری نداشته باشد.

وی تصریح کرد: روزانه یک ساعت پیاده‌روی تند یا دویدن آرام، حداقل ۵ روز در هفته می‌تواند بهترین ورزش برای چربی‌سوزی باشد. پیاده‌روی از طریق مصرف کالری و افزایش سوخت و ساز بدن به کاهش وزن کمک می‌کند.

دکتر باقری‌مقدم در پایان افزود: یکی از مزیت‌های این فعالیت ورزشی این است که تمامی نقاط بدن حین انحام آن تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و در نهایت باعث کاهش توده‌های چربی در نقاط مختلف بدن می‌شود و بعد از مدتی فرد شاهد کاهش توده‌های چربی در ناحیه شکم به خصوص در مردان و در زنان در نواحی لگن خواهد بود.