به گزارش افکارنیوز،

 موضوع تخفیف به خانواده شهدا و جانبازان ایثارگران و خبرنگاران برای بازدید از موزه نقشه توسط حق‌شناس عضو شورای شهر تهران در صحن امروز مطرح شد و موافقان نظرات خود را اعلام کردند.

اخبار اجتماعی-حق‌شناس در مورد این موضوع بیان داشت: در همه جای دنیا چنین تخفیفاتی در نظر گرفته می‌شود و هیچ دلیلی وجود ندارد که این قشر از جامعه را از حوزه‌های حمایتی حذف کنیم.

 در ادامه محمود میرلوحی عضو دیگر شورای شهر به عنوان مخالف بیان داشت: علیرغم احترامی که برای خانواده شهدا و قشر آسیب‌پذیر جامعه دارم ولی باید بپذیریم که حدود 2 هزار موزه در تهران در حال راه‌اندازی است و اگر خوب تدبیر کنیم و تعیین منابع انجام شود، اقدامات مؤثری صورت خواهد گرفت و در غیر اینصورت موزه‌ها رو به نابودی می‌روند.

وی گفت:‌تندیس قیصر را بردند و باید مراقب خانه نیما باشیم چرا که ممکن است سارقان به سراغ آنها بروند و اینکه بخواهیم برای همه موزه‌ها 10 نگهبان بگذاریم هزینه‌های سرسام‌آوری دارد و این نگاه‌ها درست نیست.

وی بیان داشت: مدتی پیش در وین از یکی از گالری‌ها که مشابه کاخ گلستان بود بازدید کردم و 16 یورو برای افرادی که می‌خواستند از گالری بازدید کنند دریافت شد و به نظرم نمی‌شود موزه‌های کشور را رایگان کرد و اینکه اقشار آسیب‌پذیر موزه نقشه  را ببینند یا نه چه فرقی دارد. بحث حذف خانواده شهدا نیست بلکه موضوع تعیین نگاه‌ها است.

وی گفت:‌ تهران به منبع درآمدی پایدار نیاز دارد که موزه در این شرایط بی‌پولی می‌تواند درآمد مناسبی ایجاد کند. دیگر تراکم‌فروشی و باغ‌فروشی نداریم و اجازه دهید این درآمدها برای شهر بماند.

حجت نظری به عنوان موافق در ادامه گفت:‌نه تنها این افراد بلکه سربازان هم باید از تخفیف بهره‌مند شوند چرا که اقشار آسیب‌پذیری هستند و مشکلات زیادی در امور جاری خود دارند.

سرانجام پیشنهاد تخفیف اقشار آسیب‌پذیر و خانواده شهد ا و جانبازان از موزه نقشه با 15 رأی موافق به تصویب رسید.

اما پیشنهاد نظری برای تخفیف سربازان مجدد به رأی گذاشته شد که هاشمی قبل از رأی‌گیری گفت: به نظرم برایمان حرف در می‌آورند به نظرم پیشهادتان را پس بگیرید این پیشنهادات در اجرا دچار مشکل می شود و اینکه بخواهیم قبل از ورود به موزه چک کنیم فرد سرباز است یا خیر کار وقت‌گیر و بیهوده‌‌ای است.

رسولی مخالف پیشنهاد نظری بود و بیان داشت:‌موزه نقشه در حال راه‌اندازی است یک موزه تخصصی به شمار می‌رود و قرار است خودگردان اداره شود. خودم به سربازی رفته‌ام و همه کسانی که به خدمت رفته‌اند می‌دانند سرباز به محض فراغت به دنبال خانواده‌اش است و به نظرم با رأی دادن به این پیشنهاد روغن ریخته را صرف حضرت عباس (ع) می‌کنیم.

سرانجام پیشنهاد نظری با 9 رأی موافق و 11رأی مخالف به تصویب نرسید.