به گزارش افکارنیوز،

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در گردهمایی بزرگ کارآگاهان در ستاد نیروی انتظامی اظهار داشت: برای اینکه بفهمیم جایگاه کارگاه در چرخه امنیت کجاست باید گفت ناجا وظیفه اش تامین امنیت و آرامش برای کشور است.

اخبار اجتماعیجانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: آرامش، مطلوب بشری در دنیا است و بالاترین خصوصیت جهان جهان عقبا و بهشت رسیدن به آرامش است؛ آرامش مبتنی بر نظم و امنیت است و اگر فردی احساس اطمینان خاطر داشته باشد احساس آرامش خواهد کرد.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه امنیت بزرگترین نیاز بشری گفت: همه حاکمیت ها در دنیا اولین وظیفه شان  تامین امنیت و زمینه مساعد برای مردم است تا بتوانند به زندگی ادامه دهند و به غایت اهدافشان برسند.

وی ادامه داد: هر کشور و هر سازمانی اگر بتواند برای مجموعه تحت مدیریت خود شرایطی را فراهم کند که بتواند از دارایی‌های خود حراست کندو زمینه برای تحقق اهداف فراهم بشود آن حاکمیت بقیه اشکالاتش قابل تحمل خواهد بود، در هر سطحی که می خواهد باشد.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: تامین امنیت در جامعه بر عهده نیروی انتظامی است؛ امنیت روانی امنیت اخلاقی، امنیت کسب و کار، امنیت سفر، امنیت تحقیق و توسعه، امنیت کسب علم،امنیت روحی روانی و کاری؛ البته تاثیر ناجا بر همه این ها کم یا زیاد است و این تأثیر از صفر تا صد است چراکه امری مشترک بین نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مذکور در تامین امنیت است.

وی در ادامه صحبت‌های خود به پلیس آگاهی و مسئولیت‌های آن پرداخت و گفت: پلیس آگاهی به طور کل و کارآگاهان به طور خاص تمرکزشان برای مرحله اقدام است؛ کارآگاهان باید محققانه و تحلیلگرانه عمل کنند.

وی گفت: هر پرونده‌ای باید دربردارنده یکسری پیشنهادها توصیه‌ها و تاکیدات باشد برای اینکه اتفاق دوباره تکرار نشود. سردار سلیمانی تصریح کرد: بیشترین نقش تخریب گر در بحث امنیت عمومی را جرم می گوییم مواردی که خلاف قوانین کشور بوده و تأثیر مخرب  بر کشور دارد.