به گزارش افکارنیوز،

صدرالدین علیپور مدیرعامل پسماند شهرداری تهران با اشاره به جا به جایی سایت مدیریت پسماند  آراد کوه اظهار کرد: در تمام کشور‌های جهان سایتی برای دفن و دفع پسماند وجود دارد بنابراین شهری مانند تهران با وسعت جمعیت بالا باید یک سایت مدیریت پسماند داشته باشد.

اخبار اجتماعی-وی افزود: سایت مدیریت پسماند آراد کوه حدود ۵۰ سال است که تاسیس شده در همان زمان حدود ۲ سال برای انتخاب مکان احداث سایت طول کشید.

علیپور گفت: باید برای کاهش پسماند تفکیک از مبدا و مشارکت مردم در دستور کار قرار گیرد به صورتی که تولید زباله به حداقل برسد.

وی بیان کرد: شرایط دفن زباله در سایت آراد کوه باید بهداشتی باشد، در واقع باید به صورت سلول باشد یعنی کف سایت باید به گونه‌ای باشد که شرابه خروجی را بتوانیم جمع کنیم.

مدیرعامل پسماند شهرداری تهران تصریح کرد: در بازه زمانی دراز مدت بتوانیم دنبال زباله سوز باشیم، یعنی زباله سوز‌هایی که با کیفیت استادارد در دنیا کار می‌کنند.

وی ادامه داد: جا به جایی سایت پسماند برای شهری مانند تهران امکان ندارد، چرا که منطقه‌ای برای این کار وجود ندارد.  همچنین برای جا به جایی سایتی باید  حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه کرد که این رقم به اندازه چند سال بودجه شهرداری است.