به گزارش افکارنیوز،

دوازدهمین نشست نیروی انتظامی با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی مستقر در تهران امروز در مقر پلیس راهور ناجا رقم خورد.

اخبار اجتماعی-سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا به ماموریت‌های پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا پرداخت و اظهار داشت: برنامه‌ریزی و هدایت فعالیت‌های راهنمایی و رانندگی به منظور تامین نظم عبور و مرور و ارائه خدمات ترافیکی و اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی حمل و نقل و حفظ حریم راهها در سطح کشور با توجه به مقررات داخلی و بین‌المللی ماموریت اصلی پلیس راهور است.

وی گفت: کشور ایران حدود یک دهه است که دستاوردهای جدیدی در کاهش سوانح ترافیکی مرگبار تجربه می‌کند؛ کاهش بیش از ۱۱ هزار کشته در یک دوره زمانی ۱۱ ساله موفقیت چشمگیری است که در سایه اقدامات مداخله‌ای صورت گرفته است.

سردار هادیانفر تصریح کرد: با توجه به افزایش سفر و تعداد خودرو از طرفی تراکم شهرها به ویژه کلانشهرهای کشور و مراکز استان‌ها کنترل و برقراری انضباط ترافیکی و ایمنی در معابر و تقاطع‌ها با روش های سنتی امکانپذیر نیست.

وی اعلام کرد: کشورهایی که  توانسته اند با استفاده از سیستم‌ها و روش های نوین وضعیت انضباط ترافیکی را ارتقا دهند کشورهای موفقی در کاهش جانباختگان ناشی از سوانح ترافیکی هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی جمهوری اسلامی برای افزایش انضباط ترافیکی طرح‌هایی را در دست اقدام دارد که مهمترین آنها حرکت بین خطوط، ساماندهی تردد عابرین به ویژه دانش آموزان و افراد خردسال، برگزاری جشنواره و کارگاه‌های آموزش فرهنگ صحیح رانندگی، سامانه‌ پارک حاشیه‌ای و ساماندهی تردد در محدوده گذرگاه عابر پیاده و ساماندهی موتورسیکلت سواران است.