به گزارش افکارنیوز،

دوازدهمین نشست نیروی انتظامی با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی مستقر در تهران امروز در مقر پلیس راهور ناجا رقم خورد.

 اخبار اجتماعی-سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا با  آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و خیرمقدم به وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی و مقامات شرکت کننده اظهار داشت: مقوله نظم و امنیت و احساس امنیت یکی از اساسی‌ترین نیاز فطری انسان بوده و مورد توجه تمام ادیان آسمانی، پیامبران الهی و متفکران مکاتب مختلف به ویژه دین اسلام قرار گرفته است؛ شواهد تاریخی و مطالعات اجتماعی و جامعه شناختی نیز به این معناست که لازمه پیشرفت و توسعه در جامعه وجود امنیت و آرامش است.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: برعکس اگر آرامش جامعه دچار نقصان گردد باعث توقف پیشرفت امور جاری و زندگی شهروندان  می‌شود.

وی ادامه داد: به صراحت می توان اظهار داشت که پلیس به عنوان نهادی که مسئول تامین حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی و عمومی جامعه است از مهمترین و اساسی‌ترین دستگاه‌های حاکمیت و مجموعه های حیاتی برای مردم است. 

جانشین فرمانده ناجا  ادامه داد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از ارزشها و جهت‌گیری‌های انقلاب اسلامی و با اتخاذ در رویکرد جامعه محور همواره تلاش نموده است با تقویت همیاری و همکاری بین مردم و پلیس با کنترل جرائم کیفیت زندگی مردم را خوشایند ساخته و ارتقا دهد و مدام  بر جلب مشارکت مردمی و تلاش در جهت تقویت و توسعه آن تاکید دارد.

وی افزود: ما بر این باوریم که مشارکت و واگذاری بخشی از مسئولیت در تامین امنیت جامعه به مردم می تواند امنیتی پایدار تر و جامعه ای سالم تر ایجاد و هزینه‌های آن را کاهش دهد.

سردار سلیمانی افزود: جمهوری اسلامی هرسال هفته نیروی انتظامی را گرامی داشته  و هر سال با یک شعار محوری که تاکید بر تقویت خدمتگزاری به مردم و ارتقای امنیت عمومی جامعه داشته این هفته را آغاز می‌کند؛ امسال نیز هفته نیروی انتظامی با شعار پلیس هوشمند امین مردم مزین گشته و جا دارد این هفته را به همکاران خودم تبریک عرض نمایم.

وی افزود در هفته ناجا پلیس علاوه بر ارائه عملکرد یکساله از ما برنامه خود را برای آتی اعلام و بر عهد خدمتگزاری به مردم تاکید می‌کند.