به گزارش افکارنیوز،

سردار سید تیمور حسینی امروز با بیان اینکه پلیس در اربعین امسال مأموریت بسیار سنگینی دارد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال نسبت به سال گذشته حضور ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش زائران در اربعین را شاهد باشیم.

اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه پلیس‌راهور ناجا با تمام امکانات خود در سه استان هدف کرمانشاه، ایلام و خوزستان آماده خدمتگزاری به زائران اربعین حسینی است، افزود: بیش از ۲۰۰ تیم پلیس‌راه کشور با نیروی انسانی حدوداً دو هزار نفر به‌صورت مستقیم در طرح اربعین سازمان‌دهی شده‌اند.

رئیس پلیس‌راه کشور با بیان اینکه بخش عمده‌ای از استان‌های غربی، شمال غربی و مرکزی در مسیر تردد زوار اربعین قرار دارند، گفت: ایمنی تردد و عبور و مرور به‌شدت برای پلیس مدنظر است و برای تمامی محورها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

حسینی با بیان اینکه طرح اربعین پلیس‌راه از ۱۷ مهر آغازشده و پیش‌بینی می‌شود تا اواخر مهرماه ادامه داشته باشد، تصریح کرد: در صورت لزوم طرح اربعین پلیس‌راه تا دوم آبان و یا حتی تا زمان اطمینان خاطر پیدا کردن از برگشت تمامی زائران اربعین به کشور تمدید خواهد شد.

وی با اشاره به آمار سوانح جاده‌ای در طرح اربعین سال گذشته نسبت به سال ۹۶ بیان کرد: آمارها نشان از کاهش چهاردرصدی سوانح و تصادفات نسبت به سال قبل می‌دهند و امیدوارم امنیت تردد در تمامی محورهای کشور در اربعین امسال را نیز شاهد باشیم.