به گزارش افکارنیوز،

محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران  درباره اجرای طرح جدید ترافیکی در تهران و انتقادهایی که در این زمینه ایجاد شده، اظهار داشت: اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در پایتخت مؤثر بود و سبب کاهش ترافیک و آلودگی هوا شده است. البته در برخی از روزها هوای پایتخت در تابستان و پاییز ناسالم شد که ارتباطی با اجرای این طرح نداشت.

اخبار اجتماعی- وی افزود: افزایش غلظت ازن به دلیل تابش مستقیم نور خورشید در تابستان و ورود توده گرد وغبار همزمان با بازگشایی مدارس دلیل آلودگی هوای تهران بوده است و مردم از اجرای طرح جدید در پایتخت بر اساس بررسی‌های انجام شده رضایتمندی دارند.

معاون شهردار تهران در پاسخ به اینکه گفته می‌شود مخالفت راهور تهران با اجرای این طرح بر سر دریافت پول از شهرداری است، گفت: در شورای عالی ترافیک زمانی که این طرح مورد بررسی قرار گرفت پلیس راهور به اجرای آن رای موافق داد و تصمیم در مورد این طرح تنها به شهرداری یا پلیس مرتبط نیست و همه اعضای شورای عالی ترافیک باید در مورد آن اظهار نظر کنند.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: شهرداری تمام بودجه راهور تهران را تامین می‌کند و بیش از 150 میلیارد تومان در سال ردیف بودجه‌ای برای راهور تهران اختصاص داده‌ایم.

به گزارش فارس، همزمان با بازگشایی مدارس انتقاد به اجرای طرح کاهش آلودگی هوا افزایش یافته و برخی از اعضای شورای شهر اعلام کرده‌اند که احتمال لغو این طرح پرحاشیه وجود دارد و پلیس از رای به طرح جدید ترافیک پشیمان شده است.