به گزارش افکار نیوز،سرهنگ مرتضی دهقانی در گفتگو با مهر با اشاره به پنج تخلف بزرگ رانندگی در کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون ۹ میلیون و ۲۳۰ هزار قبض جریمه برای نبستن کمربند ایمنی در کشور صادر شده است و بیشترین تخلف رانندگی در کشور مربوط به نبستن کمربند ایمنی است.

وی ادامه داد: تردد غیر مجاز در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد با صدور پنج میلیون و ۴۲۰ هزار قبض جریمه دومین تخلف رانندگی در کشور است. همچنین در این مدت چهارمیلیون و ۲۳۰ هزار قبض جریمه برای ایستادن در محل ممنوع صادر شده است.

رئیس پلیس اجرائیات راهور با بیان اینکه استفاده نکردن از کلاه ایمنی توسط موتور سواران با صدور سه میلیون و ۷۹۰ هزار قبض جریمه در رتبه چهارم تخلفات رانندگی قرار دارد اظهار داشت: تاکنون سه میلیون قبض جریمه نیز برای تجاوز از سرعت مجاز صادر شده است.

دهقانی با توصیه به رانندگان برای دریافت صورت وضعیت تخلفات رانندگی و پرداخت دیون دولت قبل از نوروز گفت: اگرچه همزمان با ابلاغ قانون جدید رانندگی پلیس خودروهایی که بیش از یک میلیون تومان جریمه را دارند شناسایی و توقیف کرده است اما رانندگان قبل از سفرهای نوروزی و برای جلوگیری از توقیف خودرو برگه خلافی خود را دریافت و در صورتیکه مبلغ آن به یک میلیون تومان رسیده است آن را پرداخت کنند.

وی افزود: ماموران در نوروز با استفاده از سیستم های آن لاین وضعیت جریمه های رانندگان متخلف را رصد کرده و در صورتی که راننده ای دارای جریمه بیش از یک میلیون تومان باشد از تردد خودرو جلوگیری می کنند.