به گزارش افکارنیوز،

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در دومین همایش ملی شهرداران و شورا‌های اسلامی در حوزه پدافند غیرعامل با عنوان مصون سازی زیرساخت‌ها و صیانت از مردم از تشریح سند پدافند غیرعامل در حوزه مدیریت شهری گفت: شرایط امروز ما از ابتدای سال ۹۸ با دیگر سال‌ها متفاوت است و امروزه فاصله ما با دشمن بسیار نزدیک شده است، به طوری که خاکریز‌های یکدیگر را می‌توانیم مشاهده کنیم و درگیری ما با دشمن امروزه به اشکال دیگر است و این شکل درگیری الزام‌های خاص خود را دارد که باید تبیین شود.

اخبار اجتماعی-  رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با تأکید بر اینکه حوزه درگیری امروز ما نسبت به زمان دفاع مقدس با دشمن متفاوت است، گفت: در حال حاضر ما در لایه‌های مختلفی سیاسی، نظامی، امنیتی، سایبری و اقتصادی با دشمن، آمریکا درگیر هستیم که با تدابیر مقام معظم رهبری و دولت خدمتگذار امروزه دست برتری دست ما است.

سردار جلالی ادامه داد: دشمنی آمریکا به گونه‌ای است که با هر کشوری که با ما می‌تواند رابطه داشته باشد، درگیری اقتصادی ایجاد می‌کند و هرگونه تلاشی که از دست دشمن برمی‌آید انجام می‌دهد و به گونه‌ای سنگ‌اندازی می‌کند.

وی ادامه داد: مسئولان سیاسی کشور در تلاش هستند تا از همه شرایط به گونه‌ای استفاده کنند که منافع ملی به صورت کامل تأمین شود و امروزه در لایه نظامی آمادگی‌های نیروهای مسلح و مردم باعث بازدارندگی دشمنی‌ها در منطقه شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: زمانی که در آسمان کشور پهپاد آمریکایی شکار می‌شود و آن‌ها حرف از اقدام تلافی‌جویانه می‌زنند و بعد از آن ما شاهد هستیم که هیچ اقدامی نمی‌کند که این همان نشان از قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی است و این قدرت ثابت کرد قابلیت دفاعی جمهوری اسلامی ایران تمام گزینه‌های روی میز دشمن را به زیر میز انتقال داد و این نشان بارزی از قدرت جمهوری اسلامی و افول قدرت آمریکا است.

سردار جلالی تصریح کرد: چندی پیش شاهد بودیم کشور‌هایی که همواره در ترغیب آمریکا برای حمله نظامی به کشور بودند، امروز دیگر حرف از حمله نظامی نمی‌زنند، زیرا آن‌ها به این باور رسیدند که اگر جنگی شروع شود، بیشترین آسیب را در منطقه خواهند دید و آن‌ها جزء کسانی هستند که در آتش منطقه خواهند سوخت.

جوشش چشمه فرصت‌ها در ایران از اعمال تحریم‌های متعدد

وی در تشریح اقدام‌های اقتصادی گفت: در بحث مسائل اقتصادی امروزه شاهد هستیم که لایه‌های فرصت‌زا از درون تحریم‌ها شکل گرفتند و باید اعلام کنم که از تحریم‌ها چشمه فرصت‌ها در حال جوشش است و تأیید کننده حرف من رشد ۴۰ درصدی ارزش پول کشور است که در چند ماه گذشته اتفاق افتاده و باید تأکید کنم که این اقدام‌ها اگرچه خوب است، اما کافی نیست و باید ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به صیانت از مردم گفت: یکی از لایه‌ها که لازم بود شکل گیرد و هماهنگی‌های لازم آن اتخاذ شود موضوع صیانت از مردم بود، زیرا ماهیت جنگ تغییر کرده و در حال حاضر مؤلفه جنگ امروز در محوریت نظام برخورد با مردم است و امروزه جنگ به صورت مردم محور شده است.

سردار جلالی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای نزدیکی خود به مردم و ایجاد حفظ نارضایتی در آن‌ها گفت: ما در سال ۹۷ شاهد بودیم که در برخی از شهر‌ها از نارسایی موجود نارضایتی‌ها و اعتراض‌های به وجود آمده که کشور‌ها تلاش کردند با هماهنگی‌های رسانه‌ای آن را بزرگ جلوه و آن را گسترش دهند و در مقابل آن‌ها دستگاه‌های اجرایی به سمت حل مشکلات مردم حرکت کردند و توانستند با یک هماهنگی و انسجام سیاسی و اقتصادی آن اعتراض‌ها کاهش دهند.

وی ادامه داد: امروزه شاهده هستیم این مدل تهدید در کشوری مانند عراق بعد از این همه سال اشغال زمانی که صحبت از هماهنگی برای برگزاری مراسم اربعین می‌شود تلاش‌ها برای خدشه‌دار کردن آن به چشم می‌خورد و کشور‌های دیگر در تلاش هستند که زنده کردن مراسم اربعین که همان قدرت نرم شیعه است را با جمعیت ۲ میلیون نفر زیر سوال ببرند، اما باید با آن‌ها با چه روشی برخورد کرد و باید گفت نوع این جنگ جنگ مردم محور است که باید اقدام‌های مقتضی را در این باره انجام داد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تأکید کرد: جنگ مردم محور تهدید روی میز امروز کشور ما است و باید این جنگ شناخته شود و در استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها این موضوع فهمیده و درک متناسب با آن لحاظ شود.

سردار جلالی با اشاره به تحریک مردم در فضای مجازی گفت: تبلیغات در شبکه‌های مجازی و اجتماعی اگر کنترل و نظارت نشود، منجر به تحریک مردم می‌شود و این موضوع تنها به مردم ایران اختصاص ندارد و برخورد با این موضوع نیازمند دفاع مردم محور است.

وی ادامه داد: این موضوع موضوعی جدی است و باید مبتنی با مدل تهدید نحوه برخورد شکل گیرد که یکی از مأموریت‌های پدافند غیر عامل صیانت از مردم است.