به گزارش افکارنیوز، ساعت ۱۲ و ۱۹ دقیقه امروز حادثه سقوط جرثقیل به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

اخبار اجتماعی- سخنگوی سازمان آتش نشانی در توضیحات این حادثه آورده است: محل وقوع حادثه واقع در اتوبان بسیج انتهای محلاتی بوده است و ماموران این سازمان بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: بلافاصله ماموران چهار ایستگاه به همراه دو دستگاه جرثقیل سنگین و یک دستگاه جرثقیل سبک سازمانی برای کمک به حادثه دیدگان به محل سقوط جرثقیل شتافتند.

سقوط مرگبار جرثقیل در اتوبان محلاتی/ عکس

سقوط مرگبار جرثقیل در اتوبان محلاتی/ عکس

روابط عمومی اورژانس تهران نیز از اعزام نیروهای امدادی به اتوبان بسیج خبر داد.

ملکی در ادامه این چنین بیان کرد: جرثقیل 160 تنی متعلق به بخش خصوصی بوده است و در حین کار از بالا به دلایل نامعلومی بر روی یک دستگاه تاکسی و چند نفر دیگر سقوط می کند و سبب فوت درجای دوتن از شهروندانمان می شود.

 

وی تصریح کرد: مرد 50 ساله ای که در تاکسی بوده است با تلاش بسیار ماموران آتش نشانی از لابه لای خودرو بیرون کشیده می شود و تحویل نیروهای اورژانس می شود که حال وی نیز وخیم گزارش شده است.

قاضی شهریاری معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای جنایی نیز پس از حضور در محل سقوط جرثقیل از کشته شدن سه شهروند و مجروجیت دست کم 3 نفر خبر داد.

عملیات برای بریدن قطعات بوم و جا به جا کردن جرثقیل سنگین همچنان ادامه دارد.