به گزارش افکارنیوز،

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای بازسازی میدان حسن آباد که چند ماه پیش طعمه آتش شد، گفت: در حال حاضر تیمی از دانشگاه تهران در حال مطالعه بر روی این پروژه است و فعالیت‌های آن‌ها همچنان ادامه دارد.

اخبار اجتماعیمدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه کار آواربرداری تمام شده گفت: اکنون کاوش‌هایی در حال انجام است که تلاش می‌کنیم به طرح و نقشه اولیه میدان حسن آباد برسد، زیرا طی سال‌های گذشته تغییرات زیادی در داخل بنای تاریخی حسن آباد به وجود آمده است.

او با بیان اینکه در بازسازی سعی می‌کنیم طرح جدید را مانند طرح اول بسازیم، گفت: از این طریق طرح جدید هم ماندگاری بیشتری خواهد داشت و هم مقاوم‌تر نسبت به گذشته ساخته خواهد شد.

ضرغامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه کسی مسئولیت تأمین هزینه‌های بازسازی حسن آباد را بر عهده دارد، بیان کرد: بنای تاریخی حسن آباد مجموعه‌ای از املاک است که هر کدام مالک جداگانه دارد و اکنون تقسیم کار کرده‌ایم و طی هماهنگی که با شهرداری منطقه شده مقرر شده که زیباسازی، هماهنگ کننده فعالیت‌ها و شهرداری منطقه تسهیل‌گر باشد، اما هنوز به چارچوب نهایی برای نحوه دریافت هزینه‌های مرمت آن نرسیده‌ایم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس از گذشت ۳ ماه از حادثه چه میزان هزینه برای بازسازی آن پیش بینی شده، گفت: میزان هزینه‌ها هنوز مشخص نیست، زیرا که چند سناریو برای حسن آباد ترسیم شده که هر کدام از آن‌ها هزینه متفاوتی دارد.

او با تأکید بر اینکه طی سال‌های گذشته کسی به حسن آباد توجه نکرده بود، گفت: از آنجایی که بهره‌برداران از این بنا مالک بودند هر کاری که می‌خواستند در آنجا کرده‌اند و لذا درون بنا از اصالت خود خارج شده است.

ضرغامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرداری منطقه توافقنامه‌ای را تهیه کرده که مالکین باید بخشی از هزینه‌ها را بدهند، اما هنوز معلوم نیست که سهم مالکین چقدر می‌شود.