به گزارش افکار نیوز ،مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز چهارشنبه در گفتوگو با ايسنا افزود: نقشههاي پيشيابي نشان ميدهد در روز شنبه به سبب افزايش سرعت وزش باد، گرد و خاك در استانهاي كرمانشاه، ايلام ، خوزستان و سپس بوشهر سبب كاهش ديد افقي و كيفيت هوا مي شود كه اين شرايط در روز يكشنبه نيز ادامه مي يابد. همچنين طي روز شنبه در استانهاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل ، زنجان ، گيلان، مازندران و سپس گلستان و در روز يكشنبه در استانهاي تهران ، البرز و بيشتر نقاط كشور وزش باد شديد پيش بيني مي شود كه مي تواند با خسارت همراه باشد.

وی افزود: طی روز شنبه در استانهای واقع در نیمه غربی و در روز یکشنبه در استانهای واقع در نیمه شرقی دمای هوا بین ۷ تا ۱۴ درجه کاهش می یابد. این شرایط طی روز دوشنبه نیز در نیمه شرقی ادامه می یابد؛ از این رو احتمال سرمازدگی درختان میوه در استانهای کرمان، فارس، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به ایسنا گفت: از عصر پنجشنبه و طی روز جمعه در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و شمال کرمانشاه به سبب بارش برف اختلال در تردد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط در روز شنبه علاوه بر مناطق فوق، گذرگاه‌های منتهی به استانهای گیلان، مازندران و گلستان را نیز دربر می‌گیرد.

وی تصریح کرد: نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد در دو روز آینده در مناطق جنوب غرب و غرب، شمال غرب، برخی نقاط استان‌های واقع در مرکز و تهران گرد و غبار و وزش باد ادامه دارد و در این مدت برای استان‌های واقع در شرق، جنوب و جنوب شرق باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود؛ در ضمن سامانه بارشی از روز پنجشنبه از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود، بنابراین در روز پنجشنبه مناطق شمال غرب، غرب در روز جمعه و شنبه علاوه بر مناطق فوق، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، زاگرس مرکزی و بتدریج شمال شرق تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد که بر این اساس برای مناطق مذکور طی روزهای یاد شده بارش باران و برف و وزش باد شدید و کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود.

مديركل پيشبيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور گفت: بر اين اساس در روز پنجشنبه آسمان تهران نيمه ابري در بعضي ساعات افزايش ابر در ارتفاعات بارش پراكنده و وزش باد شديد پيشبيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز با ۲ درجه كاهش به ۵ و ۱۳ درجه سانتيگراد بالاي صفر ميرسد. همچنين در روز جمعه نيز آسمان پايتخت كمي ابري بتدريج ابري در بعضي ساعات با بارش پراكنده و وزش باد خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به ۴ و ۱۲ درجه سانتيگراد بالاي صفر ميرسد.