به گزارش افکارنیوز،

 سردار حسین اشتری در بازدید از مرز چذابه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش حجم زائران اربعین حسینی اظهار داشت: در همین راستا تعداد گیت‌های ورودی و خروجی زائران را افزایش پیدا کرد.

اخبار اجتماعی- وی با اشاره به پیش‌بینی‌ها مبنی بر افزایش جمعیت زائران و اتخاذ تدابیر ویژه توسط نیروی انتظامی در مرزها، بیان کرد: تردد زائران اربعین حسینی در حال حاضر در مرزهای چهارگانه روان در حال انجام است.

فرمانده ناجا به تردد نزدیک به 572 هزار زائر اربعین حسینی از مرز چذابه اشاره و خاطرنشان کرد: این میزان در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد 56 درصدی آن هستیم. از این تعداد 220 هزار زائر ورودی و 350 هزار نفری نیز خروجی از این پایانه بوده است.

وی تمام تلاش‌های نیروی انتظامی را در راستای ایجاد شرایط لازم برای تسهیل تردد روان زائران برشمرد و اظهار داشت: باوجود تلاش‌ها اما کاستی‌ها و تأخیرهایی در ایران و عراق وجود داشته که سعی در رفع فوری آنها بودیم.

 اشتری به رشد 5 برابری ورود زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته اشاره و گفت: زائران اباعبدالله الحسین(ع) زمان بازگشت خود را مدیریت کرده تا از وقوع هرگونه اتفاق تلخ خودداری کنند.

فرمانده ناجا با حضور میدانی در مرز چذابه از نزدیک در جریان کم و کیف خدمت دستگاه‌های مختلف قرار گرفت و با حضور صمیمی در میان مأموران ناجا به آنها خداقوت گفت.

 استان خوزستان با دارا بودن دو مرز شلمچه و چذابه هر ساله در ایام اربعین حسینی میزبان سیل عظیمی از زائران عتبات عالیات است که عاشقانه در راهپیمایی روز اربعین شرکت می‌کنند.