به گزارش افکارنیوز،

 زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اصلی پایتخت برای شهروندان به شمار می‌رود گفت: نقش فضای سبز در تولید اکسیژن بر کسی پوشیده نیست و فضای سبز مفرح‌ است و کمک به زندگی بهتر و زیست‌ مطلوب‌تر در شهر می‌کند که حیات آن به آب وابسته است. 

اخبار اجتماعی- ویگفت:‌با توجه به منابع آبی محدود تامین آب فضای سبز از طریق پساب مدنظر قرار گیرد و از دوستان در شرکت آب و فاضلاب و درخواست دارم که برنامه‌های جدی در این زمینه داشته باشند و با شورای شهر همکاری داشته باشند. 

عضو شورای شهر تهران بیان داشت: شورای پنجم در اردیبهشت 98 با همکاری شرکت آب و فاضلاب قرار شد برنامه‌هایی داشته باشد و جهت نصب تجهیزات اطفای حریق به ویژه در صورت وقوع زلزله احتمالی در پایتخت،‌ تامین پساب برای فضای سبز و تامین آب شرب مترو را انجام دهند و باید تسهیلاتی در این زمینه بر اساس قانون فراهم و مدل‌های مالی فی‌مابینی ارائه شود. 

نوری گفت: از دهه 70 شرکت آب و فاضلاب با شهرداری تعامل داشته و باید شبکه‌ آب و فاضلاب در پایتخت کاملا تکمیل شود که هنوز 30 درصد باقی مانده و کامل شدن آن به لحاظ زیست محیطی حیاتی است. 

به گفته وی از دهه 40 حق‌آبه برای چیتگر منظور شده ولی به دلیل بدهی‌ها در دو فصل آب به روی چیتگر بسته می‌شود و بسیاری از بخش‌های این پارک دچار آسیب شده است. 

عضو شورای شهر گفت: انتظار نداریم به دلیل بدهی‌ها آب بر روی چیتگر بسته شود و همکاری‌های لازم در این راستا باید انجام گیرد. 

وی در پایان از روند کند جابجایی تیرهای برق در بافت‌های فرسوده انتقاد کرد و گفت: این مساله نارضایتی‌هایی ایجاد کرده و درخواست داریم که توجه ویژه به این مساله شود.