به گزارش افکارنیوز،

محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، درباره تمهیدات صورت گرفته مبنی بر لایروبی انهار اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های اخیر و اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران طی روزهای آینده، به همه شهرداری‌ها آماده‌باش و لایروبی تمامی انهار به صورت روزانه ابلاغ شده است. 

اخبار اجتماعی- وی ادامه داد: در روز چهارشنبه جلسه بحران ستاد استان تهران با حضور مدیران و اعضای ستاد با محوریت اقدامات پیشگیرانه و گزارش عملکرد دستگاه‌ها برگزار می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران یادآور شد: دستگاه‌ها در این جلسه گزارش عملکرد درباره اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سیلاب در شهرستان‌های استان تهران را ارائه می‌دهند. 

تقی‌زاده خاطرنشان کرد:‌علی‌رغم لایروبی‌های انجام شده، هنوز بخشی از انهار به دلیل رعایت نکردن بعضی از شهروندان، زباله و نخاله به صورت روزانه در این انهار ریخته می‌شود که شهرداری‌ها به صورت روزانه این انهار را بررسی و مشکلات احتمالی را رفع می‌کنند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران یادآور شد: در بعضی از انهار نیز مغفول مانده بود مانند نسیم‌شهر که در پایین آزادراه تهران - ساوه چاه‌های جذب پر شده بود که بلافاصله تمهیدات لازم برای تخلیه این چاه‌ها انجام شد. 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امکان سیل در تهران وجود دارد، گفت:‌ با این شدت بارندگی‌ها امکان سیل در تهران وجود ندارد و ما تمهیدات لازم را نیز در این خصوص اندیشیده‌ایم.