مرتضی بختیاری، در مورد توزیع سبد کالای فصل پاییز میان مددجویان کمیته امداد و نیازمندان گفت: مذاکرات لازم در این خصوص انجام شده است و در حال تلاش هستیم تا بتوانیم مرحله بعد سبد کالا را میان مددجویان توزیع کنیم.

اخبار اجتماعی- وی اظهار داشت: رئیس جمهور دستورات لازم برای توزیع سبد کالا را صادر کرده است و در حال کار روی آن هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: پس از اعلام نهایی دولت و تخصیص اعتبارات لازم، سبد کالای فصل پاییز میان مددجویان تحت پوشش و همچنین نیازمندان توزیع خواهد شد، اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

بختیاری در مورد افزایش مستمری مددجویان نیز گفت: افزایش ۲۰ درصد مستمری مددجویان کمیته امداد از شهریور ماه ابلاغ و پرداخت شده است و برای پرداخت مابه التفاوت آن در ماه‌های اول سال تدابیری اندیشیده شده و در تلاش هستیم تا پس از تخصیص اعتبار، مابه التفاوت افزایش مستمری‌ها را نیز پرداخت کنیم.

سبد کالا درماه رمضان بصورت نقدی به حساب بیش از دو میلیون خانوار تحت حمایت کمیته امداد واریز شد که حدود ۱.۵ میلیون خانوار مددجو عادی کمیته امداد و ۵۰۰ هزار خانوار مشمول تبصره ۱۴ این نهاد بودند.

مبلغ این سبد برای خانوار‌های یک نفره ۱۰۰ هزار تومان، ۲ نفره ۱۵۰ هزار تومان، سه نفره ۲۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۲۵۰ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۳۰۰ هزار تومان بود.