به گزارش افکارنیوز،

علی جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی در رابطه با خدمات اورژانس اجتماعی در برنامه رادیویی تهران کلینیک رادیو تهران گفت: فعالیت‌های اوراژانس اجتماعى شامل خدمات در زمینه آسیب‌های اجتماعی همچون اختلافات زن و شوهری و مشاجراتشان،کودک آزاری،همسر آزاری، کودکان خیابانى و... است.

اخبار اجتماعی-​ وی ادامه داد: هموطنان عزیز می‌توانند در صورت بروز مشکل از طریق خط ۱۲۳ که متشکل از روانشناس مرد و زن و مددکار اجتماعی است‌، مشکلاتشان را بیان کنند و مددکارارن  اورژانس اجتماعی که  با تائید قوه قضاییه وارد عمل شوند و اقدامات اورژانسی  لازم را انجام دهند، که البته این تداخل نیاز به دستور کتبی نداشته و با ارتباط تلفنی متقاضی ما حکم را دریافت خواهیم کرد.

رئیس اورژانس اجتماعی اعلام کرد :در سال گذشته حدود ۲۷۷هزار ساعت تماس با خط ۱۲۳ صورت می‌گیرد و بیشترین تماس‌ها در مورد اول مربوط به کودک آزاری، سپس همسرآزاری، سالمند آزاری‌، همسایه آزاری و در آخر معلول آزاری بوده است.

وی بیان داشت: اگر در دعوا و خشونت‌هاى زن و شوهرى  به طور مداوم اتفاق بیافتد، مردم  مى توانند با اورژانس اجتماعی خبر دهند و ما باهمکاری نیروی انتظامى مداخلاتی را انجام دهیم.

جعفری افزود :  ۹۵ درصد زنانى که مورد خشونت قرار می‌گیرند مورد حمایت خانه‌های امن هستند ، درواقع اگر زنى در معرض خشونت بود و جایگاهى نبود که آن خانم موردحمایت قرار بگیرد ما به آنها در حدود ٤ تا ٨ ماه به همراه فرزندانشان اسکان موقت مى دهیم تا در آرامش زندگی کنند.

رئیس اورژانس اجتماعی گفت: ما در سراسر کشور ؛ جهت حمایت از آسیب‌های اجتماعی فعالیت داریم ولی به دلیل مشکلات اعتبارى سازمان‌، خدمات رسانی به‌صورت کامل نیست و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم بحث پایداری و نگهداری و توسعه اورژانس اجتماعی را داشته باشیم.