به گزارش افکارنیوز،

سید محمد مهدی میر ناصری دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره بین‌المللی گوارش و کبد در نشست خبری اظهار داشت: این کنگره از ۱۴تا۱۷ آبان در مرکز همایش های رازی برگزار می‌شود.

اخبار اجتماعی-​ وی ادامه داد:۷۷۰ نفر از متخصصان داخلی و گوارش در این کنگره شرکت می‌کنند.

دبیر نوزدهمین کنگره بین المللی گوارش و کبد گفت: ۱۴۹ مقاله به کنگره رسید و ۱۴۶ مقاله داوری شد.

میر ناصری از برگزاری کارگاه آندوسکوپی برای متخصصان داخلی خبر داد و گفت: امسال دو سمپوزیم نیز برگزار می شود.

وی بیان داشت: اساتید و متخصصانی از کشورهای ترکیه، لیتوانی، امریکا ، هند، لبنان، سوریه و آفریقای جنوبی حضور دارند.

اکرم پور شمس، دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های گوارش و کبد از اجرای زنده آندوسکوپی‌های پیشرفته در این کنگره برای اولین بار خبر داد و گفت: بیماری‌های گوارش و کبد مانند، مری،معده، پانکراس، کنیرهای گوارش، بیماری‌های صفرا، یبوست و ریفلاکس مورد بحث قرار می‌گیرد.

همایون واحدی فوق تخصص گوارش و کبد بیان داشت: براساس آخرین آمار از هر ۱۰۰هزار نفر در ایران،۴۰تا۴۵ نفر دچار بیماری‌های التهابی روده هستند.

وی اضافه کرد: این بیماری بیشتر مخصوص جوانان و سنین ۱۰تا۳۰سالگی است.

واحدی با اشاره به علل شیوع این بیماری،خاطرنشان کرد: از زمانی که زندگی صنعتی شد، شهرنشینی، بی تحرکی و اضافه وزن زیاد شد  بیماری‌های روده و کبدی گسترش یافت.

این فوق تخصص گوارش و کبد مصرف سیگار، غذاهای چرب، مصرف آنتی بیوتیک در کودکان و انجام سزارین و احتمال بروز التهاب روده در فرزند از جمله علل دیگر بیماری التهاب روده است.

واحدی با اشاره به داروهای جدید بیولوژیک در درمان بیماری‌های گوارشی و التهاب روده در ایران، یادآورشد: این داروها در کشور تولید می‌شود.