به گزارش افکارنیوز،

حتماً می‌دانید کدام مواد غذایی به بهتر شدن سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می‌کنند، مثل سوپ مرغ یا چای زنجبیل . اما مواد غذایی‌ای که باعث تشدید این بیماری‌ها می‌شوند چه؟ در ادامه به مواد غذایی‌ای می‌پردازیم که هنگام سرماخوردگی و آنفولانزا باید از خوردن آن‌ها خودداری کنید.

شیرینی جات

اخبار اجتماعی-​ مصرف زیاد مواد قندی می‌تواند باعث سرکوب دستگاه ایمنی بدن شود. افزایش سطح قند خون می‌تواند مانع کار گلبول‌های سفید خون شود، گلبول‌هایی که کار مقابله با عفونت را برعهده دارند. به علاوه، ماده‌ی قند باعث افزایش تعداد نشانگر‌های التهابی‌ای به نام سیتوکین می‌شود. سیتوکین‌ها می‌توانند باعث ایجاد التهاب در بدن شوند. سعی کنید تا بهتر شدن حال تان، از تسکین دادن خودتان با مواد قندی (از جمله آب میوه ها) خودداری کنید.

کربوهیدرات‌های ساده

دل کندن از بیسکوییت شور، نان تست یا پاستا حتی در روز‌های سخت بیماری هم کار ساده‌ای نیست، اما بهتر است در تصمیم تان تجدید نظر کنید. کربوهیدرات‌های تصفیه شده در بدن به سرعت شکسته شده و تبدیل به قند می‌شوند. این مسأله سطح قند خون را به اندازه‌ی مصرف خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های قندی بالا می‌برد و همان تأثیرات التهابی را ایجاد می‌کند. اما همه‌ی کربوهیدرات‌ها مضر نیستند. کربوهیدرات‌هایی که شاخص گلوکز پایینی دارند می‌توانند التهاب را کاهش دهند، مثل نان گندم، غلات کامل یا هر ماده‌ی غذایی دیگری که فیبر زیادی داشته باشد. اگر از ناراحتی معده رنج می‌برید، مصرف کربوهیدرات‌های ساده می‌تواند کمک کننده باشد، چون هضم آن‌ها ساده‌تر است.

الکل

الکل هم مانند قند باعث التهاب و تضعیف گلبول‌های سفید خون می‌شود. به علاوه، الکل تأثیر مضاعفی در کم آب شدن بدن دارد. این در حالی است که حفظ آب بدن در دوران بیماری بسیار مهم است، چون این کار به کلیه‌ها کمک می‌کند کار خود را که جدا کردن ضایعات از بدن است بهتر انجام دهند. به علاوه، حفظ آب بدن با جلوگیری از خشک شدن بیش از اندازه‌ی ماده‌ی مخاطی به کاهش گرفتگی بینی کمک می‌کند، به این ترتیب می‌توانید آن را از بدن خود خارج کنید. اگر بدن به خاطر بیماری دچار کم آبی شده باشد، مصرف الکل زودتر از معمول باعث مستی می‌شود. تا زمان بهتر شدن حال تان آب و چای مصرف کنید.

مواد غذایی تند

اگر دچار سرماخوردگی یا هر مشکل دیگری مربوط به مجرای فوقانی تنفسی شده اید، نیازی به دوری از مواد غذایی تند نیست، چون به لطف ماده‌ی کپسایسینی که در خود دارند می‌توانند به پاکسازی مجرا‌های بینی کمک کنند. اما اگر در کنار بیماری تان دچار ناراحتی معده شده اید باید از خوردن مواد غذایی تند خودداری کنید، چون می‌توانند ناراحتی معده شما را تشدید کنند.

مرکبات

شاید یکی از اولین کار‌هایی که بعد از بیمار شدن انجام می‌دهید خوردن یک لیوان آب پرتقال باشد. اما میوه‌های خانواده‌ی مرکبات از جمله پرتقال، گریپ فروت و لیمو می‌توانند جداره‌ی معده را تحریک کنند و ناراحتی معده را تشدید کنند. اگر حالت تهوع دارید، بهتر است تا آرام گرفتن معده تان از خوردن مرکبات خودداری کنید. به جای مصرف خود این میوه‌ها و بالا بردن ریسک ناراحتی معده از مکمل‌های بدون نسخه‌ی ویتامین سی استفاده کنید.