به گزارش افکارنیوز،

 علیرضا صفا ایسینی در بندرعباس اظهار داشت: پس از وقوع زلزله 5.4 ریشتری در حدفاصل روستای رودبار کنجی از توابع شهرستان بستک و روستای دشت جیحون بندر خمیر، سریعا گروه های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

اخبار اجتماعی- وی افزود: این زلزله که همراه با پس لرزه های متعدد بود خوشبختانه هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشت و میزان خسارت نیز اندک بود و تنها در برخی از منازل در بافت فرسوده روستایی ترک خوردگی دیواره و سقف را شاهد بودیم. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: در خصوص آسیب به زیر ساخت ها نیز خوشبختانه هیچ مشکلی وجود نداشت تنها برق برخی مناطق قطع شد که با سرعت عمل این قطعی برق نیز رفع و برق به مدار بازگشت. 

وی با اشاره به برپایی کمپ به منظور اسکان اضطراری ساکنان مناطق زلزله زده ابراز داشت: با توجه به اینکه امکان دادن چادر به صورت امانی به خانواده ها وجود ندارد تعداد 260 تخته چادر به منطقه اعزام و کمپ هایی به همین منظور برپا شد و در صورت نیاز این آمادگی را داریم که چادرهای بیشتری را مناطق مورد نظر ارسال کنیم. 

صفا ایسینی ادامه داد: گروه های ارزیاب همچنان در منطقه حضور دارند و در حال پالایش وضعیت موجود هستند که اگر خانواده ای از قلم افتاده و نیاز به اسکان دارند این امر سریعا انجام گیرد. 

وی با اشاره به اینکه بیشترین تاثیرگذاری زلزله در روستاهای رودبار کنجی، دشت جیحون و تنگ دالان بوده است گفت: زلزله دیروز تاکنون حدود 15 پس لرزه داشته که بزرگترین پس لرزه با قدرت 4.5 ریشتر منطقه را لرزانده است. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ابراز داشت: توصیه مدیریت بحران استان به مردم مناطق زلزله زده رعایت اصول ایمنی و اسکان در کمپ های اضطراری و دوری از بافت های فرسوده روستایی است.

وی افزود: در برخی مناطق شاید سازه منازل نوساز باشد اما چون این سازه ها مهندسی ساخت نیستند از مردم می خواهیم نکات ایمنی را رعایت و هوشیاری لازم را داشته باشند. 

صفا ایسینی در واکنش به شایعات فضای مجازی مبنی بر احتمال وقوع زمین لرزه با قدرت 6 ریشتر در بندرعباس و قشم اظهار داشت: به طور کلی مخالف اخبار منتشر شده فضای مجازی و شایعات پیرامون زلزله هستیم، زمین لرزه قابل پیش بینی نیست و از کارشناسان می خواهیم نظرات شخصی خود را که موجب ایجاد جو منفی در جامعه می شود منتشر نکنند. 

وی اضافه کرد: از مردم می خواهیم ضمن حفظ آرامش، اطلاعیه ها و اخبار را تنها از مراجع و رسانه های رسمی پیگیری کنند و به شایعات نیز توجه نکنند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در خصوص دو نفر مفقودی زلزله اخیر نیز گفت: تعریف مفقود در امداد و نجات کاملا مشخص است، مفقود از نظر ما به کسی اطلاق می شود که در اثر زلزله زیر آوار مانده و خبری از وی در دست نیست و یا در سیل غرق شده بنابراین در خصوص این دو نفر نیز نمی توان صراحتا گفت نا پدیدشدن دو ساعته و مصدومیت آنها بر اثر زلزله بوده است.