به گزارش افکارنیوز،

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه کاهش آلودگی هوای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرایط سکون جوی بیم این را می‌دهد که در روزهای آینده در شرایط ناسالم هوا قرار خواهیم گرفت. 

اخبار اجتماعیوی بیان داشت: شهرداری تهران دو تصمیم جهت کاهش تردد خودروهای سواری در روزهای آینده برای کاهش آلودگی هوا خواهد داشت. 

پورسیدآقایی گفت: از دوشنبه تا پنج‌شنبه بلیت حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو نیم بها خواهد شد و عوارض استفاده از طرح ترافیک و زوج و فرد هم 50 درصد افزایش می‌یابد. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: کامیون‌ها نیز از فردا شب تا ‌آخر هفته محدودیت تردد خواهند داشت و امیدواریم که میزان افزایش آ‌لایندگی‌ها به سطج شرایط اضطرار در روزهای آتی با توجه به تصمیمات اتخاذ شده، نرسد. 

وی یادآور شد: در حال حاضر میزان مسافر در مترو 5 درصد افزایش یافته است و ارائه سرویس و خدمات نیز در بخش حمل و نقل عمومی افزایش یافته است. 

پورسیدآقایی یادآور شد: هیچ ایستگاه مترویی نداریم که مردم نتوانند سوار مترو شوند البته ازدحام مردم در ایستگاه‌های مترو وجود دارد ولی در ساعات پیک هم مردم می‌توانند راحت سوار مترو شوند. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تهران یادآور شد: در خطوط 1،2 و 4 هم در ساعاتی از پیک شبانه‌روز در اولین قطار ورودی به ایستگاه، امکان سوار شدن به داخل قطار را مردم دارند و در سال‌های گذشته مجبور بودند مردم سه قطار دیگر منتظر شوند تا بعد سوار مترو شوند. 

به گزارش خبرگزاری فارس، پورسیداقایی در این جلسه نیز پیشنهاد افزایش 50 درصدی نرخ بهای عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک را ارائه داده بود و معتقد بود که این اقدام موجب کاهش ورود مردم به محدوده طرح ترافیک خواهد شد. 

وی ادامه داد: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شاخص‌های آلودگی هوا بالای 100 نخواهد رفت و تهران تحمل دو تا سه روز بدون وزش هیچ بادی را دارد و شاخص آلودگی هوا به 150 نخواهد رسید. 

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که در روز چهارشنبه میزان آلاینده‌های هوا افزایش یابد که تصمیمات لازم در آن خصوص اتخاذ خواهد شد.