به گزارش افکارنیوز،
سلیمانی راد مدیر کل شهری استانداری تهران صبح امروز در نشست هم اندیشی ایجاد وحدت رویه در کنترل پروژه‌ها که در استانداری تهران برگزار شد، گفت: در ۱.۵ سال گذشته آنچه که چهره پرسنل شهرداری را مخدوش و نگاه‌ها به آن را مسموم کرده تخلفات چند شهرداری است و لذا از شهرداری‌ها می‌خواهیم قبل از اینکه به حسابشان رسیدگی شود خودشان به حساب خود برسند.
اخبار اجتماعیمدیر کل شهری استانداری تهران تصریح کرد: شهرداری‌ها باید زیر مجموعه‌های خود را به دقت کنترل کنند تا شهرداری ها را سالم سازی کنند، چون شهرداری‌ها در خط مقدم خدمت به مردم هستند.
 
او افزود: متاسفانه امروز مردم از شهرداری به عنوان اولین دستگاه خدمت رسان راضی نیستند و لذا شهرداری‌ها با اهتمام ویژه‌ای به این موضوع باید بپردازند.
 
سلیمانی‌راد با بیان اینکه باید به سیما و منظر شهری دقت ویژه‌ای کرد تا زحمات پرسنل شهرداری خدشه دار نشود گفت: شهرداری‌ها باید در حوزه زیبا سازی تلاش کنند تا شهر برای مردم با نشاط شود، زیرا شهر زیبا مردم را با نشاط می‌کند و شهر بی روح مردمان تنبل به بار می‌آورد.

مدیر کل شهری استانداری تهران با بیان اینکه لازمه مشارکت مردم در اقدامات شهری این است که از نظرات فرهیختگان و صاحبان خرد بهره بیشتری ببریم گفت: نباید به جایی برسیم که بگوییم، چون ما شهردار هستیم از بقیه برتریم.
 
او در ادامه به موضوع مهاجرت به تهران پرداخت و گفت: باید تلاش کنیم تا فرهنگ ویژه شهر نشینی را ارتقا دهیم و لازمه آن هم پرداختن به مقوله آموزش است.
سلیمانی راد تاکید کرد: هر چقدر شهر نشین توسعه یافته داشته باشیم شهر بیشتر توسعه می‌یابد و تا انسان توسعه نیابد شهر هم توسعه نمی‌یابد.
مدیر کل شهری استانداری تهران با بیان اینکه شهرداری‌ها از فقدان درآمد پایدار رنج می‌برند و درآمد‌های پایدار آن‌ها ضعیف است گفت:امسال ارزیابی شهرداری‌ها به صورت خودارزیابی است و خودشان به خودشان نمره می‌دهند.
 
او تصریح کرد: فرم مربوطه به شهرداری ها ارسال شده و خواهشمندم که آن را پر کنند، زیرا ما باید تا ۱۵ آبان فرم‌ها را به سازمان شهرداری‌ها ارسال می‌کردیم.
سلیمانی راد خاطر نشان کرد: موضوع دیگر طرح جامع پسماند عادی شهرداری‌ها است که در حال اتمام است و از شهرداری‌ها می‌خواهم که سهم خود را پردا خت کنند.
 
او در پایان اظهار کرد: از شهرداری‌ها تقاضا دارم پاسخ نامه‌های حوزه عمرانی شهری را به موقع بدهند تا ما شرمنده ادارات بازرسی نشویم.