به گزارش افکارنیوز،

علی بهادری جهرمی ظهر امروز در همایش ملی نقش وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در دادرسی عادلانه اظهار کرد: نباید به وکلا به عنوان شغل نگاه شود چرا که وکالت یک شان و مسؤولیت اجتماعی است.

اخبار اجتماعی- رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه با اشاره به اینکه وکلا باید در قبال پروانه‌ای که به آنها داده شده احساس مسؤولیت کنند، گفت: پروانه وکالت افراد در واقع سند مسؤولیت آنهاست و هر وکیلی که به این پروانه نگاه می‌کند، باید متوجه باشد که چه مسؤولیت سنگینی دارد که اگر چنین اتفاقی رخ داد، وکلا به همراهان و همیاران قاضی تبدیل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه نگاه مسؤولیتی وکلا و کارشناسان دادگستری به پروانه‌ای که دارند، این امیدواری را ایجاد خواهد کرد که عدالت در کشور مسیر دیگری را بپیماید، افزود: البته نمی‌خواهیم مسیر کنونی را زیرسوال ببریم ولی باید انصاف داشته باشیم مخاطبان ما از عملکرد‌ ما رضایت ندارند.

بهادری جهرمی با تأکید بر اینکه هیچکس حق کنار کشیدن از موضوعات را در مسائل قضایی ندارد، اضافه کرد: نباید خود را کنار بکشیم و همه مسؤولیت را به دستگاه قضایی واگذار کنیم، چون همه در این زمینه شریک هستیم و اگر کاری انجام شد همه باید سربلند بگوییم که این کار نتیجه تلاش جمعی بوده و اگر هم نتیجه قابل دفاع نباشد همه باید بار مسؤولیت آن را بپذیریم.

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه با تأکید بر داشتن مسؤولیت در قبال کاری که داریم، افزود: اگر چنین نگاهی ایجاد شود قطعا رضایت مردم از کار و عملکردمان در جامعه ایجاد خواهد شد.