به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در دیدار با اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس گفت: از بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها به عنوان یک فرصت برای کمک به رفع مشکلات استفاده می‌کنیم.

اخبار اجتماعی-وی افزود: نمایندگان مجلس در همین دوره «اصلاحیه قانون شورای حل اختلاف» را که ظرف ده روز آینده تقدیم مجلس خواهدشد، تصویب کنند.

رئیس قوه قضاییه گفت: بر این اساس یکی از نکاتی که سامان می‌یابد، مسئله صلاحیت‌های شورای حل اختلاف است و خیلی از پرونده‌ها در شورای حل اختلاف قابل حل است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: قانون در این رابطه (تقلیل مجازات حبس ) حتما نیاز به بازنگری دارد.

وی افزود: از ابتدای ورود به قوه قضاییه، از معاونت حقوقی خواسته‌ام با همکاری مجلس، حقوقدانان و قضات، اصلاحیه‌ها را دنبال کنند.

رئیس دستگاه قضا گفت: تأکید کرده‌ایم که در بسیاری از موارد با اصلاحات پیشنهادی قوه قضاییه، نظر نمایندگان تأمین شود، به نحوی که هم نظر نمایندگان در اینکه در برخی از جرائم، مجازات جایگزین حبس مورد استفاده قرار گیرد، تأمین شود و هم در برخی موارد دست قضات باز باشد.

وی افزود: اگر اصلاحات مورد نظر قوه قضاییه مورد توجه قرار گیرد، نظر بسیاری از نمایندگان مجلس که دغدغه خلوت شدن زندان‌ها را دارند، تحقق پیدا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: قوه قضاییه به دنبال این است که زندان‌ها خلوت شود.

وی افزود: بخش حمایت از کارآفرینی و سرمایه گذاری در سازمان بازرسی به منظور رفع موانع تولید فعال شده است.

رئیس قوه قضاییه گفت: مدیران به خصوص مدیرانی که دارای شجاعت در دور زدن تحریم و رفع موانع و مشکلات تولید هستند، باید حمایت شوند و این موضوع در دستور کار قوه قضاییه است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: از تعطیلی صد‌ها کارخانه و کارگاه با تلاش دستگاه قضایی که عدد و رقم و مکان و جزئیات آن مشخص است، جلوگیری شده است.

وی افزود: باید در رابطه با وضعیت قاچاق کالا ، بازنگاهی صورت گیرد و با واقعیات روبرو شویم.

رئیس قوه قضاییه گفت: در همایش مشهد به روسای کل دادگستری‌ها تاکید کرده‌ام که اگر در این زمینه مانعی نباشد، حتما محل زندان آنجایی باشد که تسهیل دسترسی خانواده و ملاقات فراهم است.