به گزارش افکارنیوز،

نظام رتبه‌بندی معلمان، طرحی است که پس از سال‌ها وقفه در آموزش و پرورش سرانجام به تصویب رسید؛ طرحی که به عنوان یکی از اولویت‌های سکانداران این وزارتخانه پررفت و آمد تبدیل شده بود و هدف آن به زعم آموزش و پرورشی‌ها توجه به صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان قلمداد شد و در نهایت سوم آذر دولت آیین نامه نظام رتبه‌بندی را تصویب کرد.

اخبار اجتماعی علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه آموزش و پرورش درباره طرح رتبه‌بندی معلمان  اظهار کرد: رتبه‌بندی دارای ۵ طبقه مشخص است که از حرفه‌ای تا عالی را دربرمی‌گیرد و فرهنگیان براساس سابقه خدمت، دوره‌های آموزشی، نمرات ارزشیابی و بررسی سه صلاحیت حرفه‌ای، عمومی و تخصصی که توسط کمیته‌هایی ارزشیابی شده است در این طبقات جای می‌گیرند.

او افزود: معلمان برای اجرای طرح گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای دریافت می‌کنند که مزایای غیرمستقیمی هم برای آن‌ها از جمله انتصاب پست‌های مدیریتی یا اعزام به خارج از کشور دارد.

​معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش درباره زمان اعمال تغییرات مبتنی بر طرح رتبه‌بندی گفت: از تاریخ اول مهر ۹۸ موارد اعتباری رتبه بندی را در احکام معلمان درج و معوقات آن‌ها را پرداخت می‌کنیم.