به گزارش افکارنیوز،

علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در دهمین نشست خبری خود گفت: گرامی میداریم آغاز هفته بسیج را و اعلام میکنیم که در جلسه هفته بعد شورا میزبان سردار یزدی خواهیم بود و ایشان در رابطه با هفته بسیج سخنرانی خواهند کرد.

اخبار اجتماعی -وی ادامه داد: در همان هفته ارایه گزارش ویژه کمیته بررسی نام شهدا را در دستور کار داریم و اطلاع دارید که این موضوع براساس تصمیم ریاست شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: این موضوع با تشکیل یک کمیته همه جانبه مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی تهیه شد تا بتواند به همه جوانب این موضوع پاسخ دهد.

وی افزود این گزارش آماده شده است و در هفته آینده ارایه خواهد شد و این را به اطلاع شهروندان می رسانیم که کار بزرگی انجام گرفته است و در کنار قرایت گزارش در صحن شورا حتما تفصیل این گزارش به دستگاه های لازم ارایه خواهد شد.

اعطا گفت: ما بنا داشتیم با توجه به تکمیل این گزارش تا پیش از مطرح شدن آن در صحن شورا گزارش را مجرمانه تلقی کنیم و از این رو هیچ کدام از اعضا در این خصوص صحبتی نکردند.

اعطا همچنین درخصوص جلسه غیر رسمی امشب اعضای شورای اسلامی شهر تهران با شهردار تهران گفت: قرار است درخصوص تدوین لایحه بودجه براساس اولویت های کمیسیون های تخصصی امشب با شهردار تهران جلسه ای را به دعوت ایشان برگزار کنیم.

وی گفت: از هر کمیسیون تخصصی شورای اسلامی شهر تهران سه اولویت برای تدوین لایحه بودجه اخذ شده است و قرار است تدوین بودجه با توجه به این اولویت ها شکل بگیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درخصوص مصوبه اصلاح ساختار گفت: ما از شهرداری گله مند هستیم که چرا لایحه اصلاح ساختار را ارایه نکرده است.

وی افزود در جلسات هم اندیشی به شهردار تهران تذکراتی در این خصوص داده شده است اما این تذکرات مورد افاغه قرار نگرفته است البته همه ما می دانیم که این کار کار دشواری است اما توجیه پذیر نیست که شهرداری ارسال لایحه را به تأخیر بیاندازد.

اعطا گفت اگر شهرداری در ارایه لایحه کوتاهی کند اعضای شورا این فرصت را دارند که همان محتوا را در قالب طرح به صحن علنی شورا بیاورد اما بهتر است پیش از این راه حل که راه حل آخر است خودش لایحه را به شورا ارسال کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درخصوص افزایش قیمت بنزین نیز گفت: طبیعی است که با گران شدن بنزین استقبال از حمل و نقل عمومی افزایش پیدا می کند و این موضوع یک چیز واضح است.

وی گفت: همه می دانند که حمل و نقل عمومی چه مشکلاتی دارد و توقع این بود که بخشی از پول گران شدن بنزین به موضوع توسعه حمل و نقل عمومی داده می شد اما این موضوع نادیده گرفته است.

اعطا گفت: از ده سال گذشته حوزه حمل و نقل عمومی در کل کشور حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان طلبکاری از دولت دارد اما این عدد پرداخت نشده است و جالب است که حتی از گران شدن قیمت بنزین هم پولی برای پرداخت به حوزه حمل و نقل عمومی در نظر گرفته نشده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: اخیرا رییس شورای اسلامی شهر تهران با معاون اول رئیس جمهور دیداری داشته است که حداقل دو مصوبه حوزه حمل و نقل عمومی که یکی مربوط به مترو و دیگری مربوط به ناوگان اتوبوسرانی است اجرایی شود.

وی درباره لایحه شوراهای معماری مناطق هم گفت: این لایحه نگرانی های را برای برخی ایجاد کرده است اما خوب است بدانید که شعار شورای اسلامی شهر در پنجمین دوره خود مبارزه با شهرفروشی بوده است و این لایحه گام بلندی برای تحقق این شعار است.

اعطا ادامه داد: در کمال شگفتی باید بگوییم که در شهرداری و در برخی از سطوح آن یک نگرانی ایجاد شده است که چرا شورا این لایحه را به جد پیگیر شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اتفاقا دقیقا کسانی نگران این لایحه هستند که به نظر می رسد این لایحه به ضررشان است و موافق شهر فروشی هستند.