مجید شاهسواری نماینده بنیاد مستضعفان گفت: در جلسه‌ای که در استانداری برگزار شد قرار بر این شد که شهرداری تهران جواز ساخت ساختمان جدید پلاسکو را رایگان بدهد و بنیاد مستضعفان هم هزینه‌های ساخت را تقبل کند.

اخبار اجتماعی- او افزود: مراحل اجرای کار گودبرداری و اجرای اسکلت فلزی در طرح در حال انجام است و طبق زمانبندی انجام شده در حال جلو رفتن هستیم.

شاهسواری در خصوص حاشیه‌های ایجاد شده در مانع شدن شهرداری برای ساخت پلاسکو گفت: این ممانعت از طرف ناحیه منطقه بوده و قرار است طی جلساتی که در حال برگزاری است این مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده بنیاد مستضعفان گفت: از شهرداری تهران خواهش می‌کنم تا مانع انجام کار نشود چرا که در این مرحله از ساخت اسکلت فلزی نمی‌شود کار را تعطیل کرد.

مهدی مقیمی مجری ساخت ساختمان پلاسکو گفت: اسکلت ساختمان پلاسکو در ۸ قسمت در حال ساخت است و تا امروز حدود ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

او در مصاحبه اختصاصی افزود: از ۸ قسمت ساختمان پلاسکو تعداد ۴ قسمت نصب شده و طرح به لحاظ استاندارد‌ها و اصول معماری سازه‌ای با بالاترین کیفیت در حال اجراست.

مقیمی گفت: تمام ملاحظات و الزامات سازمان برنامه و بودجه در این طرح لحاظ شده است و پیمانکار مربوطه موارد اچ اس سی را با دقت کامل رعایت می‌کند.

مجری ساخت ساختمان پلاسکو افزود: تمامی آزمایشات جوشکاری و اسکلت بندی و برش صفحات فلزی در حال انجام است و هیچ گونه جای نگرانی وجود ندارد.

او گفت: اجرای اسکلت این طرح در قسمت چهارم در مقطعی است که به هیچ عنوان نمی‌توانیم کار را متوقف کنیم.

مقیمی در خصوص رعایت نکات ایمنی در آتش سوزی‌ها هم گفت: با توجه به حادثه قبلی که برای ساختمان پلاسکو به وجود آمد، از همان لحظه اول که نقشه‌های اجرایی نهایی شد قبل از ارجاع به شهرداری به سازمان آتش نشانی داده شد و تاییدیه‌های لازم گرفته شده است.

مجری ساخت ساختمان پلاسکو در پایان افزود: در حال حاضر هم تمام الزامات سازمان آتش نشانی در ساخت سازه در حال انجام است و به طور مرتب با این سازمان در حال رایزنی و ارتباط هستیم.