به گزارش افکارنیوز،

رضا کچوئیان، از اعلام نتایج نهایی مولفه­ های ارزشیابی صلاحیت حرفه­ای و نتایج رسیدگی به اعتراضات در پورتال اصلی دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان با دریافت اعتراض های ثبت شده مهارت آموزان معترض در سامانه، برای بررسی وضعیت این افراد با تشکیل گروه در مرکز سنجش این دانشگاه، مسئولیت بررسی اعتراضات را عهده دار بود.

اخبار اجتماعیکچوئیان، از برگزار شدن آزمون جبرانی اصلح در پایان ماه جاری سخن گفت و افزود: قبول نشدگان در آزمون جامع اصلح می توانند روز جمعه 29 آذر ماه سال جاری با شرکت در آزمون جبرانی اصلح و کسب حد نصاب نمره لازم، گواهی صلاحیت حرفه معلمی را دریافت نمایند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در خصوص نحوه برگزاری آزمون جبرانی اصلح تصریح کرد: دستورالعمل اجرایی و نحوه برگزاری این آزمون در اسرع وقت به اطلاع مهارت آموزان خواهد رسید.

این مقام مسئول، با اشاره به درصد رو به رشد قبول شدگان در آزمون جامع سال جاری نسبت به سال های قبل تصریح کرد: به استناد نامه ارسالی معاونت آموزشی دانشگاه، مدیران استان­ها موظف هستند مهارت آموزانی را که به هر دلیل موفق به دریافت نمره قبولی در دروس دوره مهارت آموزی خود نشده اند، نسبت به جبران دروس افتاده خود آگاه و زمینه شرکت آن ها در آزمون جبرانی را مهیا نمایند.

کچوئیان، در خصوص این مهارت آموزان تاکید کرد: اگر این افراد نتوانند قبل از برگزاری آزمون، موفق به جبران دروس افتاده خود شوند می توانند پس از شرکت و پشت سر گذاشتن آزمون جبرانی اصلح، بلافاصله دروس افتاده خود را جبران کنند.

وی، شرط دریافت گواهی صلاحیت حرفه معلمی برای این افراد پس از قبولی در اصلح را جبران دروس افتاده ذکر کرد.

سرپرست سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، در پایان خاطر نشان کرد: زمان ثبت نام مهارت آموزان برای شرکت در آزمون جبرانی اصلح متعاقبا اعلام خواهد شد.