به همت جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران ویژه‌برنامه روز دانشجو در دانشگاه تهران با حضور آیت الله رئیسی رئیس دستگاه قضا برگزار شد و در این مراسم نمایندگان تشکل‌های دانشجویی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

* رسیدگی به حقوق مستضعفین مهم‌ترین دغدغه جنبش دانشجویی است

اخبار اجتماعی- محمد حسین معصوم زاده دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران در این نشست خطاب به آیت الله رئیسی گفت: اکنون که در موقعیت غریب و در عدالتخواهی دانشجویان شما را در محل شهادت دانشجویان می‌بینیم از یاد نمی‌بریم ریاست روسای قبلی را که دیدارشان حتی با چشم مسلح هم ممکن نبود.

وی ادامه داد: آقای رئیسی تسریع در برخورد با مفسدان اقتصادی و دوری از مصلحت سنجی‌ها بارقه امیدی را در دلهایمان زنده کرد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه اهم دغدغه های جنبش دانشجویی را رسیدگی به حقوق مستضعفین می‌دانیم.

معصوم زاده تصریح کرد: آقای رئیسی، شورای عالی هماهنگی سران قوا که با حکم رهبر انقلاب شکل گرفت، بدلیل شبهه در ماهیت این اعضا و آرا و مصوبات در اذهان عمومی به یک نهاد تبدیل شده و از شما به عنوان یکی از اعضای این شورا تقاضا می‌شود در این باره توضیحاتی شفاف دهید.

وی گفت: همچنین شما وعده برخورد با مسئولانی که در سیل اول سال مقصر بودند را دادید ما منتظر نتیجه این برخورد هستیم.

*  مردم متوجه شده‌اند از تَکرارهای بی‌خاصیت، آبی گرم نمی‌شود

امین نوریان دبیر جامعه اسلامی دانشگاه تهران هم در این مراسم گفت: امروز کشورمان منابع مادی و معنوی برای جهش به سمت پیشرقت را داراست. نکته  اصلی این است که کشورمان بیشتر از نیاز به تایید کشورهای خارجی نیاز به ایمان به جوانان و توانایی های داخل دارد.

نوریان تصریح کرد: ما دولت کارکن می‌خواهیم، دولت با مردم نه دولت بر مردم! مردم به این نتیجه رسیده اند که دیگر از تکرارهای بی‌خاصیت برخی آبی گرم نمی‌شود.

وی خطاب به آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: حضور شما به عنوان سکان‌دار یکی از قوا و اصلاحات انجام شده نشان داد اصلاح و تغییر شدنی است و مشکل از کارگزاران است نه ساختار. البته که قوه قضاییه تا رسیدن به معنای کامل از عدالت فاصله بسیار دارد.

* آقای رئیسی جلوی کسانی که از ملت دزدی می‌کنند را بگیرید

علی اسکندری دبیر عدالتخواه دانشگاه تهران هم در این مراسم گفت: آقای رئیسی می‌توان از عملکرد یک سال شما بجز مواردی دفاع کرد. چرا در شرایطی که مجلس رئیس جمهور را استیضاح نمی‌کند دیوان عالی هیچ اقدامی نمی‌کند؟

وی ادامه داد: دیگر رئیس جمهور چه کاری باید بکند که خلاف نص صریح قانون شود؟ به طور جدی پیشنهاد می‌شود با ورود به بحث خلق پول بانکی و نه صرفا اختلاس ها جلوی آن هایی که از ملت دزدی می‌کنند را بگیرید.

اسکندری تاکید کرد: آقای رئیسی اکثر کارهای مفید منحصر به حضور فرد شماست و اگر این روحیه در بدنه قوه کم نشود منجر به رکود می‌شود. این سنت بسیار غلطی است که ما در زمان مسئولیت به تخلفات مسئولین نمی‌پردازیم.

در این مراسم نماینده کارگران شرکت‌ هپکو و همچنین نمایندگان برخی از اصناف هم به بیان نظرات و طرح مشکلات خود پرداختند.

* کاملا افزایش قیمت را حس می‌کنم/ غروم نمی‌گذارد گریه کنم...

نماینده صنف وانت‌بار و پیک‌موتوری در این مراسم گفت: من مستاجرم و در یکی از مشاغل سخت کار می کنم، پیک موتوری. از طرف اتحادیه به ما اعلام کردند که افزایش قیمت نداشته باشید. من قبل از گرانی روز ۱۰۰ تومان کار می‌کردم.۱۰ تومان بنزین می‌زدم اما امروز همان ۱۰۰ تومان کار می‌کنم ۳۰تومان بنزین می‌زنم.

وی ادامه داد: در رسانه ها اعلام‌می‌کنند که قیمت‌ها افرایش پیدا نکرده اما من کاملا افزایش قیمت را حس می‌کنم الان ۸ روز است دارم دنبال خانه می‌گردم پیدا نمی‌کنم، نمی‌خواهم گریه کنم چون غرورم اجازه نمی‌دهد.

نماینده صنف وانت‌بار و پیک‌موتوری گفت: من امروز از طرف اتحادیه‌ای حرف می‌زنم که همه از قشر مستضعف هستیم. این تقسیم ناعادلانه سوخت واقعا قابل فهم نیست! ۶۰ لیتر آخر؟!

وی گفت: نظر من این است حتما رانتی پشتش بوده..، آقای رئیسی ممنون از شما که آمدید، امید در دل ما زنده شد. از اتحادیه ما شروع کنید ببینید چه ظلمی به ما می‌شد و صدای مارو به مسئولان برسانید.

* دور از ذهن نیست بگوییم مورد نفوذ لیبرال ها هستیم

نماینده کارگران هپکو هم در این مراسم گفت:  سالهاست که ما کارگران صنایع بزرگ صدای خود را از طریق شما دانشجویان به گوش مسئولین رسانده ایم. هر کسی که می‌گوید اصل ۴۴ مشکل دارد با رهبری مشکل ندارد، این اجرای اصل ۴۴ است که مشکل دارد.

وی افزود:‌مدت هاست که نفودیان صنعت راه خود را با این اصل یکی کردند و ما کارگران و سربازان خط مقدم مبارزه با این مفاسد اقتصادی هستیم و با اعتراض دشمن این انقلاب خوانده شده ایم، انقلابی که خودمان با جان و خون خود برایش جنگیده ایم. آیا دور از ذهن نیست بگوییم مورد نفوذ لیبرال های غرب گرا هستیم. اکنون بسیاری از شرکت ها فقط ابزار شوهای انتخاباتی شده است و تمام کارهای که برای این شرکت ها شده در این یک کلمه میگنجد "هیچ"!

وی تاکید کرد:‌حدود ۱۰۰ نفر از کارگران استان مرکزی محکوم به احکام سنگین امنیتی شده اند که امید داریم شما به آن ها رسیدگی کنید. از شما تقاضا داریم با ورود به مسئله این شرکت‌ها از مکیده شدن خون کارگران و نابودی صنعت جلوگیری کنید.