به گزارش افکار نیوز ،اين ايام آخر سال که ميرسه اينقدر سر بچهها شلوغ ميشه که نميدونن به کدومشون برسن از خريد کفش و لباس و ... گرفته تا تعطيل کردن مدارس و تا مراسم خيلي خيلي ملي و باستاني چهارشنبه سوري و تا ماست مالي کردن پيکهاي نوروزي و از همه مهتر مراسمهاي بسيار مهم و باحال ديد و بازديد عيد... در راستاي خدمات چندين جانبه اينجانب به همه کودکان اين مرز و بوم تصميم گرفتم گوشهاي از تجربيات گرانبهاي خودم رو در اين مورد، تقديم به کودکان خوب ايران زمين کنم:

۱. هنگام وارد شدن به خونه میزبان، بسیار آرومتر از چیزی که انتظار می‌ره رفتار کنید. شما باید آنقدر آروم و بی‌سر وصدا وسر به زیر باشید که اعتماد همه اهالی خونه رو به خودتون جلب کنید. میدونم که برای بچه‌های پرانرژی و با استعدادی مثشما که هر روز مدرسه و خونه‌تون رو تبدیل به یک میدان جنگ تمام عیار می‌کنید این کار سخته ولی برای حفظ موقعیت استراتژیک شما در مکان مورد نظر لازمه.

۲. در هنگام مشاهده آجیل‌هایی که هوش و عقل رو از شما می‌ربایند باید خونسردی خودتون رو حفظ کنید می‌دونم که شما می‌تونید دو کاسه آجیل(‌مال خودتون و مال پدرتون{تازه در صورتی که کاسه آجیل دیگه‌ای در شعاع ۵ متری شما نباشه} رو در کمتر از ۱۰ دقیقه به فنا بفرستید) ‌ اما لازمه که در این قسمت از عملیات، با حفظ خونسردی، فقط به اندازه یک مشت(‌یک مشت خودتون نه یک مشت پدرتون) مصرف کنید و بعد در موقعیت‌های استراتژیکی که چشم اهالی خونه از شما دورمی‌مونه و به حرفهای معمول خودشون در مورد خوشه‌بندی و تحول و سبز و قرمز و … مشغولن به اندازه مورد نیازدر جیب‌هایتان جاسازی کنید. در صورت لزوم می‌تونید از جیب بابایی هم استفاده کنید.

۳. در مورد آخرین و شیرین‌ترین قسمت عملیات، یعنی تصاحب اسکناس‌های نویی که قاعدتا برای تقدیم به شما تهیه شدند، با توجه به رفتار کاملا انسانی که از شما در طول عملیات سر زده باید کف خواسته‌های شما یک اسکناس آبی(۲۰۰۰ تومان) و سقف اون{‌بسته به بخشش صاحبخونه(‌حداقل ۵۰۰۰ تومان) ‌} باشد. و احنمالا در همین بینابین هم متصرف خواهید شد. اگر این چنین نشد بنده از هر گونه توضیحی معذورم چون دیگه مشکل از میزبان بوده و راهکارهای شما از هر گونه عیب مصون است! اما شما ناامید نشوید و به کار خود در مراسم‌های بعدی ادامه دهید.

گل آقا