به گزارش افکارنیوز،

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در واکنش به انتشار خبر پیش فروش صندلی‌های اتوبوس با تأکید بر این نکته که نباید وضعیت فعلی اتوبوس‌های پایتخت دچار تغییر شود گفت: من نمی‌دانم برچه اساسی و از کجا این اسم (پیش فروش صندلی اتوبوس) را برای اجرای چنین طرحی انتخاب کردند، اما باید به این نکته تأکید کنم که اجرای این دست طرح‌ها برای اتوبوس‌های موجود پایتخت نباید باشد.

اخبار اجتماعی- رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به کمبود ۳ هزار دستگاه اتوبوس در پایتخت ادامه داد: ما در حال حاضر ۳ هزار دستگاه اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت( سیستم اتوبوسرانی) کم داریم تا تعداد  اتوبوس های تهران به ۹ هزار دستگاه افزایش یابد.

چمران تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرفیت ناوگان‌های اتوبوسرانی پایتخت باید تا ۲ سال آینده به ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس افزایش پیدا کند و همین موضوع نشان می‌دهد که ما نمی‌توانیم این چنین طرح‌هایی را برای ناوگان اتوبوسرانی اجرا کنیم.

او با اشاره به این نکته که اجرای این چنین طرح‌هایی (پیش فروش صندلی اتوبوس) در صورت تأمین ناوگان اتوبوسرانی کار خوبی است تصریح کرد: اگر مدیریت شهری بتواند با تأمین ناوگان اتوبوسرانی پایتخت مینی‌بوس نیز خریداری و به ناوگان اضافه کند می‌تواند این چنین طرح‌هایی را اجرا کند.

رئیس سابق شورای شهر تهران تأکید کرد: نمی‌دانم مدیران شهری در حالی که ما اتوبوس کم داریم چگونه صحبت از اجرای این دست طرح‌ها می‌کنند!

چمران در پاسخ به این سوال که آیا شرکت واحد اتوبوسرانی تهران می تواند نرخ بلیت اتوبوس را افزایش دهد گفت: نرخ بهای بلیت اتوبوس باید به تأیید و تصویب شورای شهر تهران برسد و مدیریت شهری (اتوبوسرانی) نمی‌تواند به صورت یک جانبه نرخ کرایه را برای این ناوگان افزایش دهد.