به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، دكتر زهرا عبداللهي افزود: سبزیها به علت داشتن ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و فیبرها نقش مهمی در پیشگیری و درمان انواع سرطان ها، بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی، پوکی استخوان، دیابت نوع ۲ و چاقی دارند.

وی افزود: سبزی ها به دلیل داشتن فیبر باعثافزایش حرکات روده می شوند و بدین ترتیب از یبوست جلوگیری کرده همچنین فیبرها با کاهش فشار درون روده، از بیماری هایی چون هموروئید و دیورتیکولوز جلوگیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه میوه ها و سبزی ها نقش محافظتی مهمی در ابتلا به سرطان کولون و رکتوم دارند، ‌ تصریح کرد: ‌ در ایام نوروز مصرف غذاهای چرب و سرخ شده معمولا درمیهمانی ها مصرف می شوند که با مصرف سبزی ها و سالاد میزان جذب چربی غذا کاهش پیدا می کند.

به گفته وی املاح معدنی مانند کلسیم، منیزیوم، فسفر، آهن، روی و سلنیوم از جمله مواد معدنی بسیار ارزشمندی است که در سبزیجات یافت می ‌شوند و تأثیر زیادی بر سلامت افراد دارند.

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه تصریح کرد: ‌ درطول سفر های نوروزی که معمولا سبزی وسالاد سالم ممکن است در دسترس نباشد می توان از گوجه فرنگی و خیار درکنار غذاها استفاده کرد.

وي به هموطنان توصيه كرد: در ايام نوروز براي جلوگيري از افزايش وزن و چاقي مصرف روزانه ۴-۳ واحد از گروه سبزي ها را فراموش نكنند زيرا مي توانند از ابتلا به انواع بيماري ها جلوگيري كنند.