به گزارش افکارنیوز،

مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران در یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورای شهر در باره بودجه 98 شهرداری تهران تذکر داد و اظهار داشت: بر اساس قانونی که تصویب شده باید در مدت زمان مشخصی تکالیفی که بر اساس قانون بودجه به شهرداری محول شده، اجرایی شود.

اخبار اجتماعی-وی افزود: بر اساس بندهایی از تبصره 36 قانون بودجه 98 شورای شهر تکالیفی که برعهده شهرداری گذاشته شده باید تا پایان تیر انجام می‌گرفت اما بسیاری از موضوعات محقق نشده است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری موظف است با هدف تحقق شعار «تهران، شهر هوشمند» اقداماتی جهت تسهیل برقراری پشتیبانی در حوزه‌های مختلف دیجیتال و تسهیل توسعه کسب و کار دیجیتال را فراهم کند. همچنین بهبود در عرضه خدمات شهری الکترونیک را شاهد باشیم.

وی بیان داشت: دستیابی به درآمد 500 میلیارد ریالی در سال 98 باید تا پایان تیر انجام می‌شد، همچنین با انجام مطالعات لازم احصا دارایی‌ها صورت و برنامه مولدسازی ذخایر انجام گیرد که گزارشاتی شهرداری در این زمینه به ما ارسال نکرده است.

الویری گفت: همچنین انجام مطالعات لازم نسبت به احصا منابع نامشهود و داده‌های شهرداری اقدام نشده تا از طریق آن این اطلاعات و منابع با فعالان اقتصادی و اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و از طریق آن پلتفرم اقتصاد دیجیتال شهری و درآمد پایدار حاصل شود و گزارشش را به شورا ارسال نکردند.

وی خاطرنشان کرد: تجدید نظر در فرایند فعالیت شرکت ارتباطات مشترک شهر برای تامین زیرساخت‌های ارتباطی شبکه‌های موبایلی شهر تهران به صورتی که ضمن کمک به ارتقا گسترده و کیفیت ارتباطی موبایلی در شهر با کاهش آلودگی فرکانسی و بهبود منظر شهر، موجب رفاه عمومی، سلامت مردم و افزایش 20 درصد درآمد نسبت به سال 97 حاصل نشده است.

این عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: با توجه به گذشت زمان تعیین‌شده در تبصره 36 بودجه سال 98 شهرداری باید در این زمینه پاسخگو و گزارشش را ارائه دهد.