به گزارش افکارنیوز،

 ششمین جلسه کمیته امنیتی و حقوقی ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با حضور معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران، مدیرعامل سازمان نوسازی، دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار، فرماندهای نیروی انتظامی، مدیران فرمانداری و اداره کل ثبت اسناد، معاونان و مدیران شهرداری‌های منطقه ۱۲ و ۱۵، مدیران شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل و مدیران سازمان نوسازی به همراه مدیران دفاتر توسعه محله‌ای برگزار شد.

اخبار اجتماعیدر این جلسه دو دستور کار بررسی شد. موضوع ساماندهی بازار و تأمین کسری خدمات این ناحیه و موضوع ساماندهی اوراقچی‌های فدائیان اسلام مورد بررسی قرار گرفت.

حمید گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران ضمن لزوم مشارکت همه دستگاه‌های دولتی و شهرداری در نوسازی بافت‌های فرسوده، بر لزوم نگاه همه جانبه اجتماعی و اقتصادی و شهری به صورت توامان و استفاده از منابع دستگاه‌ها در موضوع بازآفرینی تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه با اشاره به تهیه برنامه‌های توسعه در محله‌های بازار و فداییان اسلام توسط دفاتر توسعه، خواستار اجرای مصوبات پیشین کمیته از محل منابع مشترک دولت و شهرداری شد. در این خصوص برای ساماندهی محدوده بازار، به برنامه‌های تدوین شده در سرفصل‌های ترافیکی، انتظامی، بهسازی محیطی و مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: برای پیشبرد برنامه‌ها و مصوبات کمیته به صورت مشخص، بهتر است وظیفه هر دستگاه مشخص شود تا پیگیری‌های لازم برای اقدامات مصوب صورت گیرد.

کریمی دبیر کل انجمن‌های اصناف و بازار نیز با اشاره به اهمیت بازار و اثرات فرا محدوده‌ای آن، تامین کسری تاسیسات روبنایی و زیربنایی این محدوده را از کمیته خواستار شد و افزود انجمن اسلامی اصناف و بازار تمام تلاش خود را برای پیگیری و هماهنگی لازم در جهت ساماندهی بازار را انجام خواهد داد.

در ادامه مدیران محله‌های بازار و فداییان اسلام، به ارائه گزارش‌ها اقدامات صورت گرفته و برنام‌های پیشنهادی پرداختنتد و در خلال گزارش هر کدام از دستگاه‌های ذی‌مدخل در برنامه اقدام، در این خصوص نظرات خود را ارائه کردند.

معاون استاندار و رئیس کمیته ضمن تقدیر از زحمات مجموعه سازمان نوسازی، تاکید کرد: جدول برنامه‌های محدوده‌های بازار و فداییان اسلام پس از بررسی توسط دبیر کمیته امنیتی و حقوقی، به دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد و وظایف دستگاه‌ها باید تا حصول نتیجه پیگیری شود.

در ادامه مقرر شد موارد طرح شده در جلسه، با حضور دبیر کمیته، مدیران دفاتر و راهبر‌های محدوده‌های بازار و فداییان اسلام، بررسی شود و پس از تایید برای اقدامات مربوطه، ابلاغ شود.