به گزارش افکارنیوز،

 استامینوفن کدئین‌دار دارویی ترکیبی است که برای تسکین درد های خفیف تا متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اخبار ورزشی -استامینوفن دارای خاصیتی ضددرد و کدئین دارای خاصیت تسکین‌دهنده درد است. کدئین از طریق فرآیندی در مغز به درد پاسخ داده و استامینوفن نیز به کاهش تب منجر می‌شود.

در صورتی‌که حالت تهوع دارید بهتر است دارو را با غذا مصرف کرده و پس از خوردن آن تا ۲ ساعت دراز نکشید.

میزان مصرف این دارو بستگی به شرایط پزشکی بیمار و پاسخ او به درمان داشته باشد.

در صورتی‌که بیمار دارای بیماری‌هایی با درد مداوم همچون سرطان است معمولاً پزشک معالج برای تسکین درد در طولانی مدت مواد افیونی را تجویز می‌کند و مصرف دارو‌هایی همچون استامینوفن کدئین‌دار برای درد‌های ناگهانی مورد استفاده قرار گیرد.

عوارض جانبی مصرف استامینوفن کدئین‌دار چیست؟

حالت تهوع، استفراغ، یبوست، سرگیجه و خواب آلودگی تنها بخشی از عوارض جانبی مصرف استامینوفن کدئین‌دار است که با مصرف مداوم به مرور از آثار آن کاسته می‌شود.

با توجه به این‌که این دارو باعث یبوست می‌شود توصیه می‌شود مصرف‌کنندگان این دارو برای جلوگیری از آن غذا‌های فیبردار مصرف کرده و آب کافی نوشیده و فعالیت‌های بدنی داشته باشند.

مصرف بیش از اندازه این دارو در مواردی می‌تواند عوارض نادر، ولی خطرناکی همچون افسردگی، توهم، درد شدید معده، از دست دادن اشتها، کاهش محسوس وزن، و حتی غش و تشنج نیز به‌همراه داشته باشد بنابراین پیشنهاد می‌شود هرگونه مصرف این دارو تحت نظارت و با تشخیص پزشک صورت گیرد.

کدئین چیست؟

کدئین ماده‌ای است که در بدن مصرف‌کننده به یک داروی قوی افیونی یعنی مورفین تبدیل می‌شود و همین موضوع باعث تغییراتی در بدن می‌شود که در صورتی‌که این تغییرات به سرعت انجام شود می‌تواند به مشکلات تنفسی، خواب آلودگی و یا بی‌خوابی شدید بینجامد.