به گزارش افکارنیوز،
روز گذشته بهاره آروین و ناهید خداکرمی دو عضو شورای شهر تهران با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی موضوع استعفای خود را از ادامه حضور در شورای شهر پنجم مطرح کردند.
 
اخبار اجتماعی -انتشار پیام استعفای این دو عضو شورای شهر تهران با واکنش محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران مواجه شد.
 
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران ضمن بی اطلاعی از استعفای ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران گفت: هنوز هیچ استعفایی از جانب خانم خداکرمی به دست من نرسیده است.
این درحالی است که محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پس از یکصد و هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران که یکشنبه ۲۲ دی ماه برگزار شد، در جمع خبرنگاران در واکنش به استعفای بهاره آروین عضو شورای شهر تهران گفت: اگر شما بند آخر پیام خانم آروین را به دقت مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که او در حال تصمیم گیری برای استعفا کردن یا ادامه فعالیت است و این نشان می‌دهد که او هنوز استعفایی نداده است.
 
رئیس شورای شهر تهران افزود: ما اگر نسبت به تصمیم خانم آروین برای استعفا اطمینان پیدا کنیم، با او جلسه‌ای برگزار و علل استعفا را بررسی می‌کنیم، اما سازوکار استعفای عضو شورای شهر به این شکل است که باید موضوع در دستور کار قرار گیرد و سپس در صحن شورای شهر مطرح شود.
 
این درحالی است که زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در واکنش به استعفای بهاره آروین و ناهید خداکرمی ۲ عضو شورای شهر تهران از ادامه فعالیت در این شورا گفت: استعفایی از جانب این ۲ عضو هنوز به هیئت رئیسه شورای شهر نرسیده است.
 
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران تصریح کرد: احتمال نمی‌دهم که موضوع استعفای خانم‌ها آروین و خداکرمی از شورای شهر پنجم جدی باشد و باید اعلام کنم که خانم آروین برای جلسه بعدی شورای شهر تهران (سه شنبه ۲۴ دی ماه) درخواست نطق پیش از دستور کرده است.

گمانه‌زنی‌های استعفای ۲ عضو شورای شهر تهران در حالی مطرح می‌شود که شورای شهر پنجم با رویکرد یکدستی( اصلاح طلبی) شروع به فعالیت کرد و رأی بالای خود در انتخابات را خواست شهروندان مبنی بر تغییر دانستند، به طوری که در زمان انتخاب شهردار تهران بسیاری از افکار عمومی اعتقاد داشتند که محسن هاشمی بهترین گزینه برای تصدی این سمت است، اما به دلیل آن‌که خروج او از شورای شهر تهران باعث ورود مهدی چمران به شورای شهر پنجم می‌شد، اعضای شورای شهر با شهردار شدن محسن هاشمی مخالفت کردند.
 
داوود دشتبانی مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران گفت: اگر عضوی تصمیم قطعی به استعفا بگیرد، نهایی شدن این تصمیم فرآیندی دارد که ابتدا باید استعفای خود را به هیئت رئیسه ارائه دهد و سپس موضوع استعفا در صحن شورا مورد رأی گیری قرار گیرد و چنانچه اکثریت اعضا استعفا را بپذیرند، کار نهایی شده است.

مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران تصریح کرد: روز سه شنبه خانم آروین در صحن شورای شهر نطقی قرائت می‌کند که سرانجام استعفای او نیز در همان نطق مشخص می شود.
 
دشتبانی خاطرنشان کرد: هر دو عضوی که بحث استعفا را مطرح کرده‌اند، از حادثه سقوط هواپیما ناراحت بودند و در اصل استعفایی نداده‌اند.
 
حال اگر بهاره آروین و ناهید خداکرمی از حضور در شورای شهر پنجم انصراف دهند، نفرات بیست و دوم و بیست و سوم انتخابات شورای شهر پنجم یعنی مهدی چمران و علیرضا دبیر وارد این شورا می‌شوند.
 
​مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران درباره احتمال استعفای ۲ عضو شورای شهر پنجم از ادامه فعالیت در این شورا گفت: اگر متن منتشر شده از اعضای شورای شهر تهران که احتمال استعفای آن‌ها از ادامه فعالیت مطرح شده است را مطالعه کنیم، متوجه می‌شویم که موضوع استعفای آن‌ها زیاد جدی نیست.

رئیس سابق شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که سازوکار استعفای اعضای شورای شهر از ادامه فعالیت در این شورا به چه شکل است؟ گفت: اعضایی که قصد استعفا از فعالیت در شورای شهر دارند، باید درخواست خود را به صورت مکتوب به هیئت رئیسه اعلام کنند تا موضوع پس از بررسی در دستور کار شورای شهر تهران قرار گیرد و در نهایت رأی گیری انجام شود.

او در واکنش به این موضوع که اگر موضوع استعفای ۲ عضو شورای شهر تهران جدی باشد، شما به عنوان نفر بیست و دوم که بیشترین رأی را اخذ کرده‌اید وارد شورا می‌شوید، گفت: احتمال استعفای اعضای فعلی شورای شهر تهران بسیار ضعیف است و من نمی‌خواهم درباره احتمال ۱ درصد استعفای آن‌ها از ادامه فعالیت در شورای شهر پنجم صحبت کنم.
 
همچنین علیرضا دبیر نیز اکنون رئیس فدراسیون کشتی است و برای ورود به شورای شهر تهران باید از سمت خود استعفا کند، البته مشخص نیست که دبیر شورای شهر را به فدراسیون کشتی ترجیح دهد و ممکن است در همین سمت ادامه فعالیت دهد، در این صورت نفر بیست و چهارم یعنی حبیب کاشانی وارد بهشت می شود.
 
حال باید منتظر ماند و دید تا در جلسه بعدی شورای شهر تهران که فردا سه شنبه ۲۴ دی ماه برگزار می‌شود تا چه اندازه موضوع استعفای بهاره آروین و ناهید خداکرمی از فعالیت در شورای شهر جدی است.