به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، حمید شمس عصر امروز در نشست با خبرنگاران خبرگزاریها در اردبیل گفت: انتظار میرود همین روند رو به رشد تا پایان تعطیلات ادامه پیدا کند تا یک برآورد مناسب از نقاط ضعف و قوت داشته باشیم و خود را برای انجام سفرهای تابستانی با امکانات و تجهیزات بیشتر مهیا کنیم.

وی سفر به استان اردبیل را نیز رو به رشد توصیف کرد و افزود: ورود بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار گردشگر به استان اردبیل در ایام نوروز نشانگر آن است که اردبیل جزو مقصد گردشگری مسافران نوروزی است که این رقم در پنج روز باقی مانده از سفرها روبه افزاش خواهد بود.نظارت‌ها محسوس و نامحسوس ادامه دارد

ناظر عالی ستاد مرکزی تسهیلات سفرهای کشور در ادامه سخنان خود بحثنظارت بر عملکرد ستادهای استانی را در دو قالب محسوس و نامحسوس یادآور شد و خاطرنشان کرد: جمعی از همکاران ما در قالب بازرسان محسوس با حضور در ۳۱ استان کشور عملکردها و کیفیت ارائه خدمات را مورد بررسی قرار می‌دهند که در هفته اول سفرها این بازدیدها و ارائه گزارش‌ها انجام شده است.

شمس گفت: گروه دیگر نیز به صورت نامحسوس عملکرد ستاد تسهیلات سفرهای استانی و اماکن اقامتی و پذیرایی ثابت و بین‌راهی را مورد کنترل و بازرسی قرار داده و در صورت بروز مشکل و تخلف آنها را گزارش می‌کنند.

وی اضافه کرد: گروه دیگری از بازرسان ما نیز به صورت انتخابی از اماکن اقامتی و پذیرایی به ویژه مراکز بین‌راهی و رستوران‌ها بازدید کرده و گزارش خود را به ستاد مرکزی تسهیلات سفرها ارائه می‌کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: از روز گذشته که وارد استان اردبیل شدیم از مراکز و مناطق مختلف بازدیدهایی داشتیم و بقیه بازرسی‌ها نیز عصر امروز انجام شده و نتیجه نهایی را به ستاد مرکزی منعکس می‌کنیم.

شمس با قدردانی از هماهنگی دستگاه‌های اجرایی دخیل در ستاد و حضور فعال نماینده آنها در ستاد مرکزی تسهیلات سفرها خواستار هماهنگی و حمایت بیشتر مسئولان از ادامه فعالیت این ستاد در ایام مختلف شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از دائمی بودن فعالیت ستاد سفرهای کشور خبر داد و افزود: این ستادها چه در ایام نوروز و چه در ایام تابستان موارد مختلف را رصد کرده و وضعیت را گزارش می‌دهند.

ناظر عالی ستاد مرکزی تسهیلات سفرهای کشور به ابراز رضایت بسیاری از مسافران و گردشگران ورودی به استان از شرایط میزبانی و آب و هوا اشاره کرد و گفت: قطعا بارش‌ها در انجام سفرها و تعدیل آن موثر بوده ولی از رسانه‌ها انتظار داریم خبر بارش‌ها را طوری منعکس نکنند که مسافران از سفر به این استان بترسند و یا در سفر به اردبیل تردید داشته باشند.

شمس در پایان سخنان خود خبرنگاران و اصحاب رسانه را به پرهیز از بزرگنمایی در این زمینه فراخواند و اظهار کرد: لازم نیست بارشهای اندک بهاری را که به هوا و فضای شهر لطافت بهاری و خاص میبخشد طوری گزارش کنیم که مسافر از برف و بوران واهمه داشته و مقصد گردشگری خود را تغییر دهد.