به گزارش افکارنیوز،

علی بختیاری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور درباره امدادرسانی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار داشت:‌ حدود 245 روستا از نظر آب آشامیدنی مشکل دارد که در 93 روستا شریان آب وصل شده و در دیگر روستاها به دلیل وجود آب و خطر برق گرفتگی برق را قطع کرده‌اند.

اخبار اجتماعی - وی افزود: به روستاهایی که تردد زمینی امکان پذیر است بطری‌های آب ارسال شده و در روستاهایی که مشکل جاده‌ای دارد و دسترسی به آن نداریم با استفاده از بالگرد بسته‌های آب به این مناطق نیز ارسال شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه سیل در استان سیستان و بلوچستان فروکش کرده و بارندگی هم نداریم، گفت: متاسفانه در برخی خانه‌ها آب وجود دارد که با کمک نیروهای جهادی و همت مردم منطقه نسبت به خروج آب از خانه‌ها و تمیز کردن منازل اقدام شده است.

بختیاری یادآور شد: متاسفانه خسارت زیادی به بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان وارد شده است و باغ‌های موز در این منطقه از بین رفته است. جهاد کشاورزی باید در این خصوص ورود پیدا کند و تصمیم‌های جداگانه‌ای در خصوص بخش کشاورزی باید اتخاذ شود.

وی بیان داشت: تسهیلات بلاعوض برای مناطق آسیب دیده برقرار شده است و هر خانواده می‌تواند برای اسکان موقت 10 میلیون تومان بلاعوض دریافت کند و یا اینکه از بنیاد مسکن تقاضا کند اتاقکی در زمینش بسازد.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور  گفت:‌وام شهری 50 میلیون تومان و وام روستایی 40 میلیون تومان اختصاص یافته و به لحاظ معیشتی 5 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود و 15 میلیون تومان نیز وام تعمیر پرداخت خواهد شد.

بختیاری گفت:‌در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان که بیشترین مشکلات را دارد سه اردوگاه ایجاد شده است و نسبت به اسکان اضطراری خانواده‌ها هم اقدامات لازم صورت گرفته است.