به گزارش افکار نیوز به نقل از پرس تی وی، گروهي از بانوان هنرجوي رشته رزمي نين جوتسو ايران از خبرگزاري انگليسي رويترز به خاطر "آدم کش" خواندن آنها، شکايت کردهاند.

رویترز در گزارش ماه گذشته خود ایران را به آموزش بیش از سه هزار نیجای خانم برای انجام عملیات ترور متهم کرده بود. رویترز در این گزارش مدعی شد که ایران قصد دارد از این نیجاها برای مقابله با هر گونه تهاجم نیروهای خارجی استفاده کند.

رویترز این دختران ایرانی را که در شهر کرج آموزش هنرهای رزمی می‌بینند، صریحا " آدم کش " خطاب کرده و آن‌ها را خطرناک توصیف کرده است.

گزارش رویترز که حاوی اسامی و تصاویر این دختران نیجا بود، توسط رسانه‌های غربی به یکی از سوژه‌های تبلیغاتی علیه کشور ایران تبدیل گشت؛ به طوری که شبکه‌های تلویزیونی خبری غربی این تصاویر را به دستاویزی برای طرح اتهاماتی دروغین علیه ایران تبدیل کردند.

پس از واکنش نینجاهای ایرانی به این خبر کذب، خبرگزاری رویترز قسمت‌هایی از خبر مزبور را پس از ۱۰ روز تصحیح کرد؛ اما از هر گونه عذرخواهی از دختران ایرانی سر باز زد.

خبرنگار رویترز پس از اطلاع از امکان شکایت نینجاهای ایران، سریعا کشور را ترک کرد. وی که مدیر دفتر تلویزیون رویترز در تهران و تهیه کننده این گزارش بود، با طرح سوالی مبنی بر واکنش دختران نینجا در قبال حمله احتمالی به ایران، و استفاده از بخشی از پاسخ وطن پرستانه آن‌ها، اتهام آموزش دیدن برای آدم کشی را به دختران نینجا وارد کرده بود.

دختران نينجا در طرح شکايت خود خواستار اعاده حيثيت شدند و اعلام کردند تا به سرانجام رساندن اين پرونده قانوني، آن را پيگري خواهند کرد. همچنين آقاي اکبر فرجي بنيانگذار هنر رزمي نين جوتسو در ايران، که توسط رويترز به عنوان مربي "آدم کشها" لقب گرفته بود، اين اقدام خبرگزاري انگليسي رويترز را تلاشي براي بدنام کردن رزمي کاران ايراني خواند و آن را محکوم کرد.