به گزارش افکارنیوز،

سردار قاسم رضایی فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، عصر حوز امروز از حوزه تحت پوشش مرزبانی درجه یک تایباد با ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان، بازدید و علاوه بر دیدار از نمایشگاه کشفیات این مرزبانی، در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان تایباد شرکت کرد.

اخبار اجتماعی - سردار رضایی اظهار کرد: اسلام مرزی ندارد و جهانی است، انقلاب اسلامی ما هم شعاعی از بعثت و عاشورا است و در مرزهای سیاسی محدود نمی‌شود، چون دین الهی است.

وی در ادامه افزود: امروز ایران اسلامی در دل‌های مسلمانان و مستضعفان نشسته است، ما شعاعی از این انقلاب را در نور دلنشین شهید سلیمانی شاهد بودیم؛ وی روحیه الهی داشت، پیرو اسلام و فرمایشات امام (ره) و رهبری بود، اطاعت محض از ولی امر مسلمین داشت.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز همه دوستداران سردار سلیمانی عزادارند، اما او خوشحال است که در انتشار این نهضت اسلامی در خارج از مرزها مؤثر بوده است. سیلی که به گوش استکبار زده شده آنان را لرزانده است و این به برکت خون این شهیدان است.

وی گفت: ما به عنوان مرزبانان کشور اسلامی افتخار می‌کنیم که روحیه دفاع مقدسی و مقاومتی در مرزهای ایران نهادینه شده است. امنیت در مرزها، به علت ارتباط مرزبانان و مرزنشینان نهادینه شده است. امروز مرزنشینان به عنوان مرزیار و گروه احتیاط مرزبانی ساماندهی می‌شوند که این درخواست و مطالبات مرزنشینان و روح انقلابی مرزنشینان است.

سردار رضایی به افزایش ۵۰ درصدی کشفیات مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در سطح کشور بیش از ۷۷ تن کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که افزایش ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است، اما آیا مردم کشورهای غربی نباید از دولت‌های خود مطالبه کنند که دولت‌ها به فکر جوانانشان باشند؟ در ۲۰ سال گذشته کشت مواد مخدر در افغانستان بیش از ۵۰ برابر شده است.

وی افزود: یکی از اهداف ملی در سال رونق تولید، مقابله با قاچاق است، در حال حاضر مقوله‌ای چون سوخت بیش از حد ما را مشغول کرده است، ورود کالاهای ضد فرهنگی هم از دغدغه‌های ماست که در قالب کولبرها انجام می‌شود، در این زمینه در حفظ منافع ملی عمل خواهیم کرد و این روند ادامه خواهد داشت.

سردار رضایی تصریح کرد: امروز تمام مناطق مرزی با توجه به اقداماتی که شده آماده سرمایه گذاری برای کشاورزی، صنعتی، معدنی و صنایع تبدیلی است و اعلام می‌کنیم امنیت در تمام مرزهای کشور تأمین می‌شود.