سعید نمکی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم برای نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها در حال فراهم شدن استف اظهار داشت:  طبق زمان بندی انجام شده، این اقدام در داروخانه‌ها تا آخر سال تکمیل می‌شود.

اخبار اجتماعی- وی افزود: با اجرای این طرح از مصرف بی رویه  دارو جلو گیری می‌شود و خوشبختانه با تمام فشارها  و تحریم‌ها  میزان کمبود دارو نسبت به سال قبل یک سوم است و  تمام مواد اولیه داروها  و خود داروها تا تیر و مرداد سال آینده تامین شده است.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در رابطه با شیرهای آلوده اظهار داشت: در راستای زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور در این شرایط جنگ اقتصادی، فردی با تاسف حرف نادرستی را در صدا و سیما مطرح کرد که بلافاصله همکاران ما در وزارت بهداشت موضوع را پیگیری و اطلاع‌رسانی کردند.

وی افزود: خوشبختانه در نمونه‌برداری‌هایی که از صنعت شیر و لبنیات داریم، آفلاتوکسین در همه موارد کمتر از حد زیان‌آور و به میزان مجاز بوده است و هیچ خطری شهروندان را تهدید نمی‌کند و می‌توانند با خیال راحت انواع لبنیات را مصرف کنند.

نمکی یادآور شد: امروز در عرصه لبنیات یکی از پیشتازهای منطقه هستیم و صادرات به همه کشورهای همجوار داریم و حتی برخی کشورهای غربی از جمله در اروپا مشتری مواد لبنی برخی کارخانه های معتبر ما هستند.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مشکل انسولین در کشور وجود ندارد و 30 درصد انسولین بیش از سال قبل  وارد شده است، اظهار کرد: مشکل انسولین در کشور رفع شده و در حال حاضر مشکلی برای توزیع آن نداریم، خوشبختانه انواع انسولین در کشور موجود است اما یک نوع آن که انسولین پن بود با کمبودهایی مواجه شد.

  نمکی اظهار داشت: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به عنوان  طرح های  جدید و موفق در راستای  جامعه محور و نظام سلامت  راه‌اندازی شده است.  

 در این مسیر برنامه اصلی وزارت بهداشت اجرای طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» است که دوره آزمایشی آن در کاشان ، سمنان و قزوین شروع شده و سال آینده با مشارکت ۲۰ میلیون نفر در کل کشور اجرا می شود.