به گزارش افکارنیوز،

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در استان‌های غربی کشور، شمال غرب و جنوب غرب، سواحل خزر و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز شاهد بارش برف و باران، کولاک برف و گاهی وزش باد شدید هستیم.

اخبار اجتماعی وی ادامه داد: امروز شدت بارش‌ها در چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، لرستان، کردستان و کرمانشاه است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در جنوب غرب کشور پدیده گردوغبار داریم، همچنین در غرب کشور، مرکز کشور، تهران، سواحل خزر گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. فردا نیز در تهران وزش باد داریم.

ضیائیان افزود: فردا این سامانه بارشی در شرق سواحل خزر، شمال شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق فعال خواهد بود و روز دوشنبه در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان بارش پراکنده داریم.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: از دوشنبه تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف حاکم است و در سواحل خزر و استان اردبیل دما افزایش می‌یابد.

ضیائیان اضافه کرد: دریای خزر تا اوایل وقت فردا مواج و طوفانی است و روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای عمان و شرق خلیج فارس مواج است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در بعدازظهر نیز وزش باد شدید داریم، همچنین روز دوشنبه آسمان تهران صاف است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 9 درجه و یک درجه زیر صفر خواهد بود.

وی اضافه کرد: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 24 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای 10 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود، همچنین فردا در 23 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.