به گزارش افکارنیوز،

کاظم نظم‌ده بعد از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بهزیستی مازندران، اظهار کرد: بهزیستی خدمات زیادی ارائه داده است، امروز چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد تأسیس سازمان بهزیستی است.

اخبار اجتماعی- وی افزود: من با دلیل می‌گویم سازمان بهزیستی یک مولود مبارک و اثربخش در ایفای نقش در کشور بوده امروز این سازمان بیش از ۹۳ درصد از فعالیت‌های خودش را به بخش خصوصی واگذار کرده که یکی از موفق‌ترین دستگاه‌ها در عمل به قانون بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی کشور بیش از ۴۵ هزار مرکز غیر دولتی را مدیریت می‌کند و به سالمندان، معلولان و کودکان آسیب‌دیده اجتماعی از طریق فضاسازی برای آحاد مردم خدمات می‌دهد، بودجه چندین سال بهزیستی پاسخگوی ساخت و ساز و پرداخت حقوق کارمندان این مراکز نبود. 

این مسؤول تصریح کرد: بیش از دو دهه با اجرای طرح‌های پیشگیری از نابینایی مطلق ۳۰۰ هزار نفر جلوگیری به عمل آمده است، وقتی می‌گویند ویروس کرونا آمده همه آماده می‌شوند گارد پیشگیرانه می‌گیرند، ولی در بخش آسیب اجتماعی، سلامت اجتماعی در تمام دستگاه‌ها در اولویت نیست، طلاق و اعتیاد برای امروز و دیروز نیست که بی‌توجهی می‌شود.

نظم‌ده خطاب به مدیرکل جدید گفت: بهزیستی سازمان خوبی است کارکنان آن ایثارگر و کم‌توقع هستند، روزی که فعالیتتان به پایان برسد با خاطره خوش خواهید رفت، کار در بهزیستی سخت است ولی دلی و شیرین است، اگر فعالیت‌های بهزیستی دیده می‌شود بخاطر دل پاک شهید صبوری‌ها بوده است.

وی تاکید کرد: سازمان بهزیستی در خودش ایرادهایی می‌بیند، برای برون‌رفت از این مشکلات راهکارهایی پیدا شده،  از طرفی به سمت شفافیت رفته و  پرداخت‌ها الکترونیکی شده است که نشان از تعهد دستگاه‌ها برای پیاده کردن دولت الکترونیک بوده است.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان به برنامه تعارض منافع در کشور اشاره کرد و گفت: این برنامه برای ما  جدید است، یک مدیر نه در بهزیستی بلکه در کل کشور نباید جهت‌گیری خاص داشته باشد تا از بروز از فسادها جلوگیری شود، سازمان بهزیستی در بخش آموزش باید  آموزش و پرورش عبرت بگیرد‌.