به گزارش افکارنیوز،

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در نشست شورای اداری شهرستان دشتستان بر اهمیت نقش فرهنگ‌سازی و مشارکت مردم در عرصه های مختلف کشور تأکید کرد.

اخبار اجتماعی - رئیس سازمان زندان‌ها گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، کشور عزیز ما از امنیت عالی و ثبات در منطقه برخوردار است و همه ما قدردان این نعمت هستیم.

نماینده رئیس قوه‌قضائیه در سفر به استان بوشهر اظهار کرد: استراتژی حضرت امام در پیشبرد اهداف انقلاب توجه به مفهوم امت به عنوان سرمایه انسانی عظیمی بود که همه دیدیم تا امروز همین امت اسلامی در تمام عرصه‌ها حضور شایسته داشتند.

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه با تأکید بر کاربردی بودن سفرهای رئیس قوه‌قضائیه و آثار مثبت آن در توسعه قضایی و رفع مشکلات مردم گفت: یکی از مهمترین کارهای قوه‌قضائیه توسعه عدالت و دفاع از حقوق مردم است.

این مقام ارشد قضائی درباره وضعیت قضائی استان بوشهر نیز گفت: آمار جمعیت کیفری استان نسبت به میانگین کشوری پایین است. در این استان 98 درصد زندانیان را مردان و 2 درصد آنها را زنان تشکیل می دهند. سه جرم اول استان به ترتیب سرقت، جرائم مربوط به موادمخدر و جرائم علیه اشخاص است.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: مشکلات اقتصادی یکی از علل اصلی وقوع جرائم در این استان است که توجه به زیرساخت‌ها برای رفع مشکلات و توسعه منطقه ضروری است. یکی دیگر از اقداماتی که باید انجام شود توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه است.

وی گفت: باید از ظرفیت‌های مختلف اجتماعی از جمله مساجد و ریش سفیدان برای توسعه این فرهنگ استفاده کنیم. برای توسعه کشور نیاز به کار جهادی داریم و باید طوری عمل کنیم که مردم احساس امنیت و رضایت داشته باشند.

در ابتدای این جلسه که با حضور تمام اعضای شورای اداری شهرستان برگزار شد، امام جمعه، رئیس دادگستری، دادستان، فرماندار و شهردار دشتستان ضمن سخنانی مطالبات و نیازهای شهرستان را مطرح کردند.