به گزارش افکارنیوز،

انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: بیش از 2 هزار میلیارد تومان برای 472 پروژه هزینه شده است و امروز به مناسبت ایام دهه فجر به بهره‌برداری در سراسر کشور می‌رسد.

اخبار اجتماعی- وی گفت: اگر بعد از انقلاب به صنعت گردشگری توجه بیشتری صورت می‌گرفت، امروز با فشارها و تحریم‌های آمریکا تن‌مان نمی‌لرزید. 

وی بیان داشت: صنعت گردشگری صنعتی است که می‌تواند سایر زیرساخت‌ها را متحول کند و تحول در صنعت گردشگری، امروز باید اتفاق بیفتد و ما شاهد توریسم‌های مختلفی در کشور باشیم. 

استاندار تهران بیان داشت: دولت هم حمایت‌های همه‌جانبه را از این صنعت انجام داده است و در استان تهران هم سازمان برنامه و بودجه توجه خوبی به بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داشته است. 

وی یادآور شد: از سال 1390 تا 1395 یک میلیون و یکصد هزار نفر به جمعیت تهران اضافه شده است، ولی به تناسب جمعیت، زیرساخت‌ها رشد نکرده است. ما در صنعت گردشگری نیز باید زیرساخت‌های لازم را افزایش می‌دادیم و خیلی از پروژه‌ها نیز در همین راستا به بهره‌برداری می‌رسد. 

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته رشد گردشگر و ایجاد مشاغل گردشگری و صنایع دستی را در استان تهران شاهد بودیم و امیدواریم بتوانیم زمینه تحول گردشگری را بیش از گذشته شاهد باشیم.