به گزارش افکارنیوز،

 حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و منتخبان حوزه شبه خانواده که امروز (یکشنبه ۲۰ بهمن ماه) برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر سیر خوبی در پذیرش کودکان در مراکز شبه خانواده داشتیم.

اخبار اجتماعی - وی با بیان اینکه در هر یک از مراکز شبه خانواده تعداد کودکان ۱۳ تا ۱۵ نفر است، افزود: بر اساس رویکرد بهزیستی جای کودک در خانواده است، بنابراین به سمت کوچک شدن مراکز می‌رویم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس هرم مازلو، به رشد روانی و اجتماعی کودکان نیز توجه داریم، همچنین حمایت اجتماعی بیشتری نسبت به این کودکان داریم.

فرید تصریح کرد: با نقاط آرمانی هنوز فاصله معناداری داریم، چراکه هرروز استاندارد‌های ما در حال تغییر هستند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ما تلاش می‌کنیم کودکان وارد خانواده شایسته شوند، زیرا ما به رشد همه جانبه کودکان فکر می‌کنیم تا آن‌ها توانمندی‌های لازم را برای حضور در جامعه کسب کنند.

وی ادامه داد: تخصصی شدن در تربیت کودکان اهمیت دارد، چراکه کودکان امروز با کودکان دیروز متفاوت هستند و باید خود را به روزرسانی کنیم که دچار شکاف بین نسلی نشویم و در مراکز شبه خانواده نیز به این نکته توجه می‌شود.

سعید بابایی مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از ۶۶۰ مرکز شبه خانواده داریم که ۲۹۰ کلینیک وضعیت فرزندانی که در مراکز شبه خانواده هستند را بررسی می‌کنند.