به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه برگزاری جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در جلسه امروز قرار شد دستور العمل تحقیق برای نمای ساختمانی در پهنه مسکونی داشته باشیم، گفت: بودجه سال ۹۹ اوایل اسفند به شورا ارسال و اعضا ۶ روز فرصت دارند که پیشنهادات خود را ارائه دهند.

اخبار اجتماعی - او با بیان اینکه امروز روز پنجم است و فردا این فرصت تمام می‌شود، گفت: در صورت تصویب در کمیسیون‌ها، بودجه آن در صحن شورا مطرح می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی بحثی در مورد علت برکنار شهردار منطقه ۹ مطرح شد، گفت: اعضا در خصوص چگونگی این اتفاق سوال داشتند و برخی هم پرسیدند که آیا این برکناری بخاطر اعتراضات روز افتتاح زیرگذر استاد معین بوده که شهردار تهران نظرش این بود که موضوع آن روز بهتر می‌توانسته مدیریت شود و عده‌ای از اعضا هم احساس کرده بودند که شاید فرض شهردار تهران هم‌دستی مفاخریان به اعتراضات آن روز بوده است و برخی دیگر هم گفتند که این فرض درست نیست و مفاخریان از مدیران برتر شهرداری بوده است.

هاشمی در ادامه اظهار کرد: بحث دیگری که در جلسه امروز مطرح شد مربوط به موضوع انتخابات بود.

او با بیان اینکه بودجه شهری از نظر مصارف انقباضی بسته شده، گفت:بودجه شهری از نظر فعالیت‌های عمرانی انبساطی تصویب و بسته شده است.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در حوزه عمرانی ۴۴ درصد انبساط بودجه داریم، گفت: این وضع نشان می‌دهد که هدفمان کم کردن هزینه‌هاست و در حوزه عمرانی هم به شرط تأمین اعتبار فعالیت‌هایمان را جدی‌تر انجام می‌دهیم.

هاشمی در ادامه به موضوع انتخابات مجلس پرداخت و گفت: شورای عالی اصلاحات از لیستی حمایت نمی‌کند، ولی احزاب می‌توانند به صورت جداگانه لیست دهند و توصیه هم شده که این کار انجام دهند.

وی با بیان اینکه روز گذشته جلسه‌ای در حزب کارگزاران برگزار شد و نتوانستیم به ۳۰ نفر برسیم، اظهار کرد: در این شرایط می‌توانیم به سایر احزاب اصلاح طلب ائتلاف کنیم.